SİYASET
Giriş Tarihi : 30-06-2021 13:33   Güncelleme : 30-06-2021 16:58

"12 Yıllık Zorunlu Eğitim Kaldırılmalı"

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada eğitim sistemi ile ilgili konuştu.

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada eğitim sistemi ile ilgili konuştu. Üniversitelere geçiş sınavı kaldırılmalı bu da 12 yıllık zorunlu eğitimin kaldırılması ve liselerin alan liseleri olmaları ile olur' dedi.

'Mevcut eğitim sistemi eğitmeme öğretmeme üzerine kurulu çünkü Amerikalı Fulbright komisyonu ürünüdür' diyen Genç Lider Emanullah GÜNDÜZ'ün sözleri özet olarak şunlardır: "Üniversitelere giriş sınavı kaldırılmalı talebi haklı bir taleptir. Üniversitelere giriş sınavının kaldırılması şuan bu sistemde olamaz. Bu durum bir sonuç olarak ortaya çıkmalıdır. 12 yıllık zorunlu eğitim kaldırılmalı, ilk ve ortaöğretim zorunlu olmalı. Liseler teknik mesleki askeri sağlık tarım teknoloji dil öğretmen vs gibi ihtisas eğitim liseleri olmalı ve lise eğitimi zorunlu olmamalı. İlgili alandaki lise eğitimini alan ilgili alandaki üniversite bölümüne sınavsız geçiş yapabilmelidir.

Eğitim reformu zorunlu bir ihtiyaçtır! Mevcut sistem eğitmeme öğretmeme amacı ile kurulmuştur! Çünkü Eğitim sistemimiz Amerikalı Fulbright komisyonu tarafından şekillendirilmiştir! Yerli milli ve düşünmeyi düşündüren öğrenmeyi öğreten özgün bir sistem kurulmalıdır. Öğretmen atamalarından okulların fiziki yapılandırılmalarına ordan müfredata ordan öğrenci üniformalarına kadar eğitim ve öğretim ile ilgili her parça ayrı ayrı ele alınıp yeniden yapılandırılmalıdır!

Öğretmen atamaları ülkemizde daima sorun oluyor sebebi de yanlış sistemdir! Öğretmen liseleri neden kapatıldı bunu yapanlar büyük hata yaptılar! Öğretmen lisesi okuyan eğitim fakültesine sınavsız geçmeli ve öğretmen ihtiyacı ne kadarsa eğitim fakültelerine o sayının iki katı öğrenci alınmalı ve atamaları yapılmalıdır!"