SİYASET
Giriş Tarihi : 13-07-2021 14:21   Güncelleme : 13-07-2021 15:01

15 Temmuz'da Kim Başbakan Olacaktı?

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, “15 Temmuz FETÖ darbe girişimi” konusunu gündeme taşıdı.

15 Temmuz'da Kim Başbakan Olacaktı?

YDP Lideri Emanullah Gündüz, yaptığı açıklamada 15 Temmuz ile ilgili konuştu. 15 Temmuz kontrollü diyen darbenin kontrol merkezindeydi diyerek, “Başbakan kim olacaktı? İktidar o listeyi açıklamalı” dedi.

Genç Lider Gündüz, konuyla alakalı şunları dile getirdi:

“15 Temmuz bizim için halk zaferi ve halk destanıdır. Halkın oyları ile iktidar olamayacaklarını bilenler darbelerden medet umar durumdalar.

Darbeler tüm siyasi kurumlara ve siyasete yapılır, tüm liderler tutuklanır ve partiler hedefe konur ve kapatılır. 15 Temmuz'da hedef sadece iktidardı ve muhalefet lideri darbecilerin izin vermesi ile havaalanından ayrılmıştı.

Kontrollü darbe diyenler kişi kendinden bilir işi düsturunca kendileri darbecilerin kontrol merkezinde olduklarından darbeden haberdar olduklarından kontrollü darbe diyebilmekteler.

15 Temmuz darbe girişiminde muhalefetin özellikle CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti ve Meral Akşener ile AK parti içindeki AKP'lilerden Ali Babacan'ın durumu etkisi katkısı nedir?

Hedefte olanların idam edileceklerin listesi hazırdı. Bununla beraber kurulacak olan hükümetin Başbakan'ı ve bakanlar kurulu listesi de hazırdı. O Başbakan kimdi. İktidar o listeyi neden halkla paylaşmıyor.

Beş yıl geçmiş olmasına rağmen halk olarak bu sorulara cevap bekliyoruz”