SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 26-04-2022 15:13

18 Yaşlı Kadını Öldürmekle Suçlanıyor

Bir cinayetten tutuklu bulunan zanlı toplam 18 cinayetin faili olmakla suçlanıyor.

18 Yaşlı Kadını Öldürmekle Suçlanıyor

Teksas'ın Dallas bölgesinde iki yıllık bir süre içinde 18 yaşlı kadını öldürmekle suçlanan bir adamın yeniden yargılanmasına başlandı.

49 yaşındaki Billy Chemirmir aleyhindeki davaya bakan ilk jüri, geçen sonbaharda bir karar üzerinde anlaşamadı.

Yeni duruşmanın başlaması, bir jüri üyesinin zamanında gelmemesi üzerine birkaç saat ertelendi.

İrish Examine'nin haberine göre, Chemirmir, Mart 2018'de 81 yaşındaki Lu Thi Harris'i boğarak öldürmekten suçlu bulunursa şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapisle karşı karşıya kalacak.

Chemirmir'in avukatı Pazartesi günü onun için suçsuz olduğunu iddia etti. Chemirmir masumiyetini korumuştur.

Chemirmir, sadece Harris'in ölümüyle bağlantılı olarak yargılanıyor. Ancak, olsa da, savcı Glen Fitzmartin jüri üyelerine açılış konuşmalarında Chemirmir'in 91 ve 87 yaşındaki iki kadını öldürdüğüne dair de kanıtlar sunacağını söyledi. Savcı, "Bu üç yaşlı kadın topluluğumuzdaki en savunmasız insanlardan bazıları" dedi.  

Chemirmir, Dallas County'de 13 ve yakındaki Collin County'de beş kadın olmak üzere 18 kadın öldürül mesiyle ilgili cinayet suçlamalarıyla karşı karşıya.

Savunma Pazartesi günü bir açılış konuşması yapmayı reddetti.

Chemirmir, yaşlılar için bağımsız bir yaşam topluluğunda kalan bir kadının, bir adamın dairesine zorla girdiğini ve yüzüne bir yastıkla bastırdığını söylemesinin ardından tutuklandı.

Savcı, bu saldırıdan sonra polisin, birkaç gün önce yaşadığı bağımsız yaşam merkezinde şüpheli bir kişi olduğuna dair bir ihbar geldiğini tespit ettiğini söyledi. Bir plaka daha sonra memurları Chemirmir'e götürdü.

Dedektifler, yakındaki apartman kompleksine gittiğine dair tanıklık etti ve otoparka girerken onu izledi. Dedektifler, eşyaları bir çöp kutusuna attığını ve ardından onu araçtan çıkarırken elinde mücevher ve nakit para olduğunu söyledi.

Polis, çöp kutusunda bulunan büyük kırmızı mücevher kutusunun, onları öldürülen Harris'in evine götüren belgeler içerdiğini ve yalnız yaşayan kadının yatak odasında yastığına ruj bulaşmış halde ölü bulunduğunu söyledi.

Savcı, kanıtları arasında öldürülen kadınlara ait müvevherler ve eşyalar olduğunu, sanığın onları takip ettiğine dair bilgileri de jüri ile paylaşacağını kaydetti.  

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ