YEREL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 15:26   Güncelleme : 08-03-2021 11:25

2020 Yılı Faaliyet Raporu Onaylandı

2020 yılı Faaliyet Raporu, İl Genel Meclisi'nin Mart ayı olağan toplantısında meclis üyeleri tarafından görüşülerek, oy birliğiyle onaylandı.

2020 Yılı Faaliyet Raporu Onaylandı

Adıyaman İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan 2020 yılı Faaliyet Raporu, İl Genel Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısında meclis üyeleri tarafından görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

İl Özel İdaresinin kırsal kesime yönelik yaptığı yatırım ve çalışmaların yer aldığı 2020 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü meclis toplantısına Vali Mahmut Çuhadar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık ve şube müdürleri katıldı.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan Başkanlığında toplanan Adıyaman İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresinin hazırladığı 2020 yılı faaliyet raporunu onaylayıp, gündemdeki maddeleri görüştü.

2020 yılı faaliyet raporunda geçtiğimiz yıl İl Özel İdaresi tarafından kırsal alt yapının güçlendirilmesi ve köylere yönelik yapılan yatırım ve hizmetler ile hayata geçirilen projelere yer verildi.

İl Genel Meclis Üyelerine hitap ettiği konuşmasına dün meydana gelen elim helikopter kazasında şehadete erişen kahraman Mehmetçikler ile geçtiğimiz hafta vefat eden İl Genel Meclis Üyesi Abuzer Açıkgöz’e Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Vali Mahmut Çuhadar, “2020 yılında İl Özel İdaremiz ve İl Genel Meclisimiz Adıyaman’ın tüm bileşenleriyle işbirliği içinde ilimizin ve köylerimizin ihtiyaçları ile vatandaşlarımızın taleplerini de göz önünde bulundurarak öncelik sırasına göre çok önemli hizmetler hayata geçirdi. 2020 Yılı Faaliyet Raporu, hepinizin inceleyebileceği şekilde görüşlerinize sunulmuştur. Öncelikle birlikteliklerimizden hep bahs ettiğim üzere vatandaşımıza hizmet şiarımızdır. Bu faaliyet raporundaki rakamların sırrı aziz milletimize hizmettir. İl Özel İdaremizin 2020 yılı tahmini bütçesi 135 Milyon TL olarak gerçekleşti. 2020 yılı gelir bütçesi gerçekleşme oranı %108 olarak gerçekleştirildi. İşte bu rakamlar, insanlarımıza hizmet ederken gönüllere girdiğimizin ve gönüllere dokunduğumuzun birer belgesidir. Yerinde adaletli bir şekilde harcanan her kuruş, devletimize güven ve sadakat olarak dönecektir. Bu rakamlar insanların daha iyi hizmet etmesi daha iyi üretmesi için geri dönecektir. Köye yapılan yol ve götürülen içme suyu üretime aktarılacaktır. Köyde daha fazla insanımızın yaşamasına neden olacaktır. Her bir köyümüze yaptığımız kanalizasyon insanlarımızın hayat standartını yükseltecektir. Her zaman iddia etiğim gibi İstanbul’un herhangi bir yerinde yaşayan insanımız 10-15 sene sonra yeniden memleketine göre dönecek ve ters göç başlayacaktır. O ters göçe hazırlıklı olmalıyız. Tekrar tekrar ifade ettiğim gibi bizim yaptığımız çalışmaların odağı vatandaşımızdır, milletimizdir. Bu çalışmaları yürütürken ırk, din, cinsiyet ve parti ayrımı yapmadan herkesi kucaklıyoruz. Ne mutlu bizlere ki Özel İdaremizin böyle bir misyonu var. Kırsal alanda görev yaparken bütün insanlarımızı kucaklıyor, nerde ne eksiklik varsa bunu gidermek için arkadaşlarımız canla başla çalışmaktadır. Vatandaşlarımıza sunulan hizmetlerden duyulan memnuniyeti en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra toplumun her kesimine yönelik ihtiyaçlara cevap verebilen, daha geniş ortak kullanım alanlarına sahip, üst standartlarda yaşanabilir bir Adıyaman’a kavuşturulması yönünde çalışmalarımız 2021 yılında da tüm hızıyla devam edecektir. Kırsal kesime yönelik 2020 yalındaki bu faaliyet ve çalışmaların gerçekleşmesinde emeği geçen İl Genel Meclisi Başkanımıza ve Üyelerine, Genel Sekreterimize ve birim amirleri ile çalışanlarına teşekkür ediyorum”dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ise, 2020 yılı Faaliyet Raporunun hayırlı olmasını dileyerek, geldiği günden beri yaptığı çalışmalarla gönüllere dokunan Vali Mahmut Çuhadar’a teşekkür edip, birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel hizmetlere imza atacaklarını ifade etti.

Toplantı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.