SİYASET
Giriş Tarihi : 01-03-2021 14:54   Güncelleme : 04-03-2021 00:02

“28 Şubat Kemalist Darbedir”

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, "28 Şubat Kemalist Darbedir. Parlamenter sistem darbe üretirdi. Başkanlık sistemi darbe karşıtıdır" dedi.

“28 Şubat Kemalist Darbedir”

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada, 28 Şubat'ı ve darbeleri kınadı. Eski sistem ve koalisyon hükümetleri ile ilgili de bilgi veren Gündüz, başkanlık sisteminin ne için gerekli olduğunu da açıkladı.

Gündüz’ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: "28 Şubat buz gibi darbedir! Adı ister postmodern olsun, ister posttruth olsun bizim için darbedir ve her türlü darbeye karşıyız. Darbe; milletin iradesine, milli egemenliğe tecavüzdür. Darbeyi lanetliyoruz.

Tankların Sincan'da yürümesi ile Meclisi ve başbakanlığı kuşatması arasında fark yoktur. 28 Şubat Kemalist kinle yapılmış bir darbedir. Her darbe gibi bu da dış destekli ABD kaynaklıdır ve kemalistler eliyle yapılmıştır.

Dönemin kahramanları olan Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu beylere rahmet diliyorum. 28 Şubat süreci ülkeye 300 milyar dolar zarar vermiş ve 2001 krizine yol açmıştır.

Eski Türkiye'nin koalisyon hükümetlerinin ve askerî vesayetin ülkeye verdiği zarar ortadayken halen eski sisteme geçmek isteyen muhalefet aklını kiraya vermiş ve düşüncesizlik girdabındadır.”