YEREL
Giriş Tarihi : 16-05-2022 23:43

5 Yıl Aradan Sonra Yeniden Açıldı

Yozgat’ta 'Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’ belediyeye devredilmesi sonrasında gerekli düzenlemeler yapılıp, yeniden açıldı.

5 Yıl Aradan Sonra Yeniden Açıldı

Yozgat’ta 2016 yılında törenle açılışı yapılıp, işletmeye verilen, ancak bir yol sonra kapanan kadınlara yönelik 'Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’ belediyeye devredilmesi sonrasında gerekli düzenlemeler yapılıp, yeniden açıldı.

Yozgat'ta, İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 10 milyon lira harcama yapılarak inşa edilen ‘Termal Aqua Park ve Spor Merkezi’nin, 2016 yılının Eylül ayında yapılan işletim ihalesini alan firmanın bir yıl sonra beklenen müşteri sayısını yakalayamayınca kapatma kararı aldı. Yozgat İl Özel İdaresi’nin yüklenici firmanın şartları yerine getirmemesi nedeniyle iptal ettiği ihale sözleşmesiyle tamamen kapalı kalan 'Termal Aqua Park ve Spor Merkezi, İl Genel Meclisi’nin onayı ile işletmesi Yozgat Belediyesine devredildi. Yozgat Belediyesi merkezde yaptığı düzenlemelerin ardından açılışını da gerçekleştirip, müşteri kabulüne başladı. 

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, basın mensuplarına 'Termal Aqua Park ve Spor Merkezini gezdirip, bilgilendirmede bulundu. Tesisin uzun süre kapalı kalmasından dolayı tadilata ve tamirata ihtiyacının bulunduğunu hatırlatan Köse, ‘’Ekip arkadaşlarımızla birlikte tüm tadilat ve tamiratlarını yaptırdık. Daha önce hizmete açılacaktı fakat pandemi dolayısıyla açmanın uygun olmayacağını düşündük. Bu süreçte tadilat ve temizliğimize devam ederek açılışını gerçekleştiriyoruz, hizmet vermeye başlayacak’’ dedi. 

Belediye Meclisi tarafından daha önce almış oldukları kararla para kazanma amacı gütmeden tamamen sosyal bir açığı kapatmak, kadınların sosyalleşmesi ve önemli olan bir açığı giderme adına tesisin hizmet vereceğini aktaran Köse, ‘’Özellikle şehit ailelerine ve gazilerimize 7 – 24 ücretsiz yaptık burayı. Engelli kardeşlerimize eğer engelli kendini idame ettirebilecek düzeyde değil ise yanında bir refakatçısıyla burada ücretsiz misafir etme olanağı sağladı meclisimiz. Ve haftanın belli günlerinde mahallelerimizde özellikle hanım kardeşlerimizin sosyalleşmesi adına da burada Yozgat Belediyesi olarak misafir edeceğiz. Haftanın bir günüde özellikle kız çocuklarımız öğrencilerimize üniversite gençliğimiz olmak üzere ve şu anda ki örgün eğitimdeki ilköğretimdeki, ortaöğretimdeki evlatlarımız olmak üzere onlarda birer gün burada misafir edeceğiz. Bizim burada para kazanma amacımız yok. Tamamen bir açığı kapatmak ve insanlarımızın sosyalleşmesi ve burada günlerini rahat bir şekilde geçirmeleri adına biz Yozgat Belediyemiz adına burayı devraldık ve hizmete açtık’’ diye konuştu. 

Başkan Köse, piyasa çok yüksek olmasına rağmen fiyatları da yarı yarıya indirgediklerini, normalde 100 lira olan bir kişilik ücreti 50 liraya çektiklerini, öğrencilerin de haftanın her günü, istedikleri zaman geldikleri zaman 25 lira olarak ödeyeceklerini kaydetti. Köse, ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yarı olimpik yüzme havuzu faaliyette. İleriki günlerde de üniversitemizin yolu üzerinde de tam olimpik bir yüzme havuzu yapılacak ki oda Yozgat’taki büyük bir açığı da kapatmış olacak. Gençlik ve spor bakanlığımızın mahallelerde kurmuş olduğu 2 adet havuz var, yüzme havuzları. Onlarda yakında zamanda faaliyete geçer, okulların kapanmasıyla. Geçen sene ikisini de kurdular sonuçta. Onları da haziran sonu itibari ile kurduğumuzda Yozgat’ta yüzme bilmeyen veya yüzmeye gelmeyen hiç kimse kalmayacak’’ ifadesini kullandı.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ