GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2021 14:21   Güncelleme : 03-09-2021 14:21

57 Yıllık Nostalji Treni, Tramvaya Dönüşecek

İzmir Fuarı'nda 57 yıllık nostalji treni, tramvaya dönüşecek.

57 Yıllık Nostalji Treni, Tramvaya Dönüşecek

90. İzmir Enternasyonal Fuarı bugün açılacak. Fuarda bu yıl 57 yıllık nostalji treni yerini nostaljik tramvaylar “Çiğdem" ve “Boyoz"a bırakacak.

1964 yılında, 33. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda ilk kez Kültürpark'ı dolaşmaya başlayan minyatür trenin yerini bu yılki fuarda Nostaljik Tramvay alacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Metro A.Ş.'nin “Çiğdem" ve “Boyoz" adlı nostaljik tramvayları, İEF boyunca minyatür trenin benzer rotasında Kültürpark'ı turlayacak.

Fuar misafirleri, 90. İEF'ye özel süslenen nostaljik tramvaylardan ücretsiz faydalanacak. Başlangıç noktasından tramvaya binecek vatandaşlar, yarım saatlik bir turla Kültürpark'ı gezme şansı yakalayacak. 12 yaşından küçük çocuklar, ancak ebeveynleri nezaretinde binerek tura katılabilecek. 

Keyifli anların yanında, küçük yolcularına sürpriz hediyeleri de olan İEF Nostaljik Tramvay turları saat 18.00'den itibaren başlayacak, 24.00 itibariyle tamamlanacak. Mutlaka maske takarak binilebilecek Nostaljik Tramvay seferlerinde dezenfeksiyon işlemleri de her zamanki gibi düzenli olarak devam edecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin “Gevrek” isimli nostaljik tramvayı ise Kordon'da çalışmayı sürdürecek.    

Kaynak: Ajans Bizim