GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 17:19   Güncelleme : 10-03-2021 16:02

8 Mart'ta Kadınlar Unutulmadı

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile çeşitli etkinlikler düzenledi.

8 Mart'ta Kadınlar Unutulmadı

Düzenlenen etkinliklere Vali Mahmut Çuhadar’ın eşi Serinay Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın eşi Hürmet Kılınç ve İl protokol üyelerinin eşleri katıldı.

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Adıyaman Belediyesi iş birliğinde Demokrasi parkında açılan farkındalık standı ile başlayan etkinlikler Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadın çalışanlarına karanfil dağıtımı ile devam etti. Adıyaman Çocuk Evleri Sitesinde ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi. Aziz şehidimiz Ayhan Yanık’ın eşi Beyhan Yanık ve Aziz şehidimiz Fırat Demir'in annesi Figen Demir ziyaret edilerek Kadınlar Günü kutlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmet modellerinden faydalanan kadınlar ziyaret edilerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili açıklamalarda bulunan il müdürü Çelik; “İstiklal ve İstikbalimizin şekillenmesinde en önemli role sahip olan kadınlarımız bizler için çok değerlidir. İnancımız ve Milli kültürümüz hayatımıza kattıkları anlamdan dolayı kadını baş tacı etmiştir. Hepimiz mübarek annelerimizin ellerinde şekil alıyor, annelerimizden öğrendiklerimizle hayata başlıyoruz. Ablalarımız, kız kardeşlerimiz ve eşlerimizin yüreklerinden şekillenerek hayatımızı sürdürüyoruz. Kız çocuklarımıza örnek baba olma gayretiyle de sevgiyi, şefkati, paylaşmayı, koruyup kollamayı benliğimize inşa ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan, insanlığın ilk öğretmeni kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.” Dedi.