SİYASET
Giriş Tarihi : 07-04-2021 10:06   Güncelleme : 07-04-2021 10:20

“94 Ruhuna Dönüş” Ne Demek?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, ’94 ruhuna dönüş’ün ne demek olduğunu anlattı.

“94 Ruhuna Dönüş” Ne Demek?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Habertürk ekranlarında Mehmet Akif Ersoy'un moderatörlüğündeki programda gazeteci Nagehan Alçı ve Hasan Öztürk'ün sorularını cevapladı.

Gece geç saatlere kadar devam eden programda gazetecilerin sorularını bir bir yanıtlayan İl Başkanı Kabaktepe, ‘94 ruhuna dönüş’ nedir? sorusuna şu cevabı verdi:
“94 ruhu Cumhurbaşkanımızın kullandığı bir kavram. 94 kadının siyasete katılımının Türkiye'de en üst seviyeye çıktığı bir yıl. Gençlerin siyasette en etkin olduğu seçimdir 94. Kongre konuşmamdan beri bu iki vurguyu çok yapıyorum. Türkiye'yi 2023'e planımızda geleceği tasarımlamak zorundayız. Teşkilatlarımızın teri soğumadan çalışmalarını ifade eder. AK Parti teşkilatları terini soğutmadan 2024'e kalacak çalışacak. Cumhurbaşkanımızın Türkiye'deki liderlik sahnesine çıkışı ve bunun tescil edildiği yıldır 94. Medeniyet nöbetini temsil alma sürecinde dünya liderliğine çıkışıdır. Derdimiz kavramsal bir çerçeve ile kadınlar, gençler, çalışkanlığı, Cumhurbaşkanlığımızın liderliğini vurgulayarak gelecek tasarımı anlamında nasıl taşıyacağımızı kast ediyoruz. Türkiye'de siyaset, demokrasi kültüründe biz merkez partiyiz. Muhafazakâr, demokrat bir partiyiz. Tüm renklerin bir arada en güzel şekilde büyük Türkiye'yi nasıl kuracağımızı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde göstermiş ve bundan sonra da gösterecek partiyiz.”