SİYASET
Giriş Tarihi : 22-03-2021 11:21   Güncelleme : 22-03-2021 11:21

“ABD'nin Modern Eşkıyalığıdır”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, doların yükselmesini değerlendirdi. ABD’nin modern eşkıyalığı tanımlamasında bulundu.

“ABD'nin Modern Eşkıyalığıdır”

YDP’nin genç Lideri Gündüz, doların yükselişiyle ilgili açıklama yaptı. Doların/dövizin gece yarısı operasyonu ile yükseltilmesini siyasi amaçlı ekonomik darbe olduğunu belirterek; “Dolar ile ekonomiye müdahale edilerek, ‘İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmenin intikamı alınmaya çalışılıyor. Dolar sömürüsü sabotesi ile ülkemiz dört yıldır ekonomik zorluklar yaşamaktadır. TL-Döviz paritesindeki farklılık TL öz değerini düşürmez. Bu yabancı para karşısındaki geçici durumdur.

Dünya küçülme daralma yaşarken birçok ülke ekonomisi iflasın eşiğindeyken ekonomimiz onlar kadar büyük küçülme yaşamamış ve telafi edilmez büyük yara almamıştır. Doların yükseltilmesi vatandaşımızın kaygılandığı bir durum değildir. Vatandaşımız siyasi amaçlı bu dolar sabotelerini artık anlamıştır.

Vatandaşımızı endişelendiren asıl şey Merkez Bankası başkanlarının sık sık değiştirilmesidir.

Karşılıksız basılan Dolar ile piyasalar ve ekonomiler sömürülmektedir. Bu, ABD'nin modern eşkıyalığıdır. Dolar baskısını kırmak için Dış ticareti Dolar üzerinden yapmaya son vermek lazım. Çin ile Çin Yuanı veya TL cinsinden Rusya ile Rus Rupisi veya TL cinsinden işlem yapmamız lazım” dedi.