YEREL
Giriş Tarihi : 22-03-2021 12:54   Güncelleme : 22-03-2021 12:54

Aç Kalmasın Diye Seferber Oldu

Adıyaman’da yaşayan Ali Aydın adlı hayırsever vatandaş sığınacakları yeri olmayan kedilerin aç kalmaması için seferber oldu.

Aç Kalmasın Diye Seferber Oldu

Göstermiş olduğu insanlık örneğiyle birçok kişiye örnek olan Ali Aydın, Adıyaman ile Kahta arasında 15. kilometrede yer alan Zeynel Abidin Türbesi çevresindeki kedilerin aç kalmaması için kilometrelerce yolu kat ediyor.

İçinde bulunduğumuz kış mevsimi nedeniyle ziyaretlere eskisi gibi gidilmediği için Zeynel Abidin Türbesi çevresindeki kedilerin ölümle mücadele etmesine yüreğinin el vermediğini belirten Aydın; “Çocuk yaştan itibaren kedilere karşı ilgim var. Ne zaman sokakta veya bir yerde bir kedi görsem hemen aç kalmaması için çaba sarf ederim. Elimden geldiğince sokak hayvanlarının aç kalmaması için bir şeyler alıp onlara veririm. Sonuçta bir barınakta olmayan bu canlılarında bir canı var. Çocuk yaştan itibaren kedilerin aç kalmaması için onlara yardım etmeyi kendime görev edinmişimdir. Bugünlerde ise Adıyaman ve Kahta arasında 15. kilometre arasında yer alan Zeynel Abidin Türbesi çevresindeki kedilerin aç kaldığını gördüm. Kış mevsimiyle birlikte donma tehlikesi geçiren bu hayvanların en öncelikli ihtiyacı olan gıdalarının temini konusunda elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu ilde yaşayan bir birey olarak bu hayvanların aç bırakılmaması gerektiğini düşünüyorum. Belki de bir tesadüf sonrasında görmüş olduğum bu hayvanların aç kalmaması için kendi aracımla şehir merkezinden buraya geliyorum. Yapmış olduğum bu davranışın herkes tarafından yapılması gerektiğini düşünmekteyim. Bu canlılar toplumun bir parçası oldukları için onlara sahip çıkmakta toplum olarak bizim görevimizdir. Bu kedilerin karınlarını doyurduğum için çok mutluyum. Bu hayvanların donmaması ve aç kalmaması için biran önce bir barınağa alınması gerekiyor” dedi.

Haber: Fatma Karakuş