SİYASET
Giriş Tarihi : 20-10-2021 17:20   Güncelleme : 20-10-2021 17:20

"Adıyaman İçin Çalmadık Kapı Bırakmıyoruz"

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu (GMDK) Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın Ankara’da, Adıyaman için çalmadık kapı bırakmadıklarını ifade etti.

AK Parti GMDK Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Ak Parti Adıyaman Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat ve Yakup Taş ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile bir araya geldiler.

GMDK Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu ile TBMM Genel Kurul çalışmalarında milletvekili arkadaşlarımız ile bir araya gelerek, Adıyaman'da devam eden yatırımlar ve ihtiyaçlarımız hakkında istişarede bulunduk” dedi.

Sözlerine devam eden Aydın; “AK Parti döneminde Adıyaman’ımıza Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından, önemli yatırımları kazandırdık. Adıyaman'da mevcut yurt sayısı 2002 yılında bir (1) iken bu sayı altı (6)'ya çıktı. Yurt kapasitemiz 460'dan 7338 çıktı. Adıyaman'da Gençlik Merkezi yoktu, ilimize üç tane Gençlik Merkezi kazandırdık. Yapılan spor tesisleri ile sporcularımızı buluşturarak ilimizdeki sporcu sayısını arttırdık. 2002 yılında lisanslı sporcu sayısı 1736'dan 53.753'e, milli futbolcu sayısı 5'den 144'e, aktif kulüp sayısı 39'dan 152 çıktı. 2002’de ilimizdeki toplam spor tesisi sadece 9 adet iken ciddi gayretlerimizle birlikte spor tesisi sayısını 144'e çıkardık” şeklinde konuştu.   

“Planladığımız ve devam eden projelerle gençlerimize yönelik her tür hizmet ve yatırımı takip ediyoruz” diye ekleyen Aydın; ayrıca, “Adıyaman’ımız için yeni proje ve yatırımları kazandırmak için gayret gösteriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.