GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2021 22:38   Güncelleme : 06-09-2021 22:38

Adıyaman Valiliği’nden Basın Açıklaması

Bazı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarında yer alan bir haber üzerine, Adıyaman Valiliği tarafından basın açıklaması yapıldı.

Adıyaman Valiliği’nden Basın Açıklaması

Adıyaman Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada; 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte bazı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarında yer alan ilimiz merkez Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nun “Enerji verimliliği tedbirleri tadilat ve onarım işi” ile ilgili Valiliğimizce aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

 İlimiz Merkez Mehmet Akif Ersoy İlkokulu onarım işi, "Enerji verimliliği tedbirleri tadilat ve onarım işi" kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımızca ihale edilerek, 29/04/2021 tarihinde yer teslimi yapılmıştır. Kontrol teşkilatı Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan okulumuzun iş bitim tarihi 25/10 /2021 olarak imza altına alınmıştır.

Onarım iş ve işlemleri Milli Eğitim Bakanlığınca yürütüldüğünden, Bakanlığımızın ilgili birimiyle yapılan görüşmede, her iki okulumuzun mantolama, ıslak zemin iyileştirme alçı, boya yer ve duvar seramik, kapı pencere yenileme gibi işlemlerin hızlandırılarak, öğrencilerimizin olumsuz etkilenmemesi için, 2021 Ekim ayında bitirilerek hizmete alınması planlanmaktadır.

Tüm bu nedenlerden ötürü; Maarif müfettişlerinin teklifi doğrultusunda, Valiliğimizin 08.06.2021 tarihli onayı ile Mehmet Akif Ersoy İlkokulu aynı bölgede bulunan Mehmetçik İlkokuluna, Borsa İstanbul Anadolu Lisesi de yine Valiliğimizin 01.07.2021 tarihli onayı ile Yiğit Ali ÇAVUŞ Anadolu Lisesine taşınarak ikili öğretim yapmaları sağlanmıştır” bilgilerine yer verildi.