EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-02-2021 09:59   Güncelleme : 01-03-2021 10:24

Adıyaman’da '32. Vergi Haftası' Kutlamaları

Her yıl Şubat ayının son haftasında ülkemizde kutlanmaya başlanan "Vergi Haftası" kutlamaları, Adıyaman’da da başladı.

Adıyaman’da '32. Vergi Haftası' Kutlamaları

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması ve verginin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftasında ülkemizde kutlanmaya başlanan “Vergi Haftası” kutlamaları Adıyaman’da da başladı.

Bu yıl 32.’si kutlanan Vergi Haftası kutlamaları kapsamında, Defterdar Mustafa Erdem, Defterdarlık birim müdürleri ve çalışanlarıyla Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret ederek, bir buket çiçek takdim edip, kurumun faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Defterdar Mustafa Erdem ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mahmut Çuhadar, ‘Vergi Haftası’nın ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulunarak, şunları söyledi:

“Ülkemizde, vatandaşlarımıza sunulacak kamu hizmetlerinin, en seri ve etkin bir şekilde götürülebilmesi için, gerekli olan finansman kaynağının yaratılmasında, vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır. Devletin sağlamak yükümlü olduğu başta güvenlik, adalet, sağlık, eğitim, yol, su gibi temel hizmetler ile alt yapı hizmetleri gibi ortak ihtiyaçların karşılanması için kullandığı en güçlü kaynaklar vergilerdir. Toplumsal ihtiyaçların çok önemli bir kısmı vergi tahsilatları ile karşılanmaktadır.

Bu anlamda vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla bu yıl 32. kutlanan ‘Vergi Haftası’ dolayısıyla, vergisini zamanında ödeme gayretinde olan tüm mükelleflerimize ilimizin ve ülkemizin ekonomik gelişimine sağladıkları katkı için teşekkür ediyor, özveri ile çalışan tüm Defterdarlık personelimizin ‘Vergi Haftasını’ kutluyor, mükelleflerimize bol ve kazançlı bir yıl geçirmelerini diliyorum” dedi.