SİYASET
Giriş Tarihi : 17-11-2020 10:05   Güncelleme : 23-11-2020 12:07

Adıyaman’da Türkiye Değişim Hareketi

Mustafa Sarıgül’ün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH)’nin partileşme çalışması sürerken, Adıyaman’da örgütlendiği bildirildi.

Adıyaman’da Türkiye Değişim Hareketi

‘Türkiye Değişim Hareketi’nin partileşme kararı alması üzerine, Adıyaman’da da örgütlendikleri ve kurucu il başkanlığı görevi Mustafa Fırat’a verildiği açıklandı.

TDH Parti Kurucu Üyesi ve Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi Zeynel Abidin Aktay tarafından görevlendirilmesi tebliğ edilen Mustafa Fırat, “Türkiye Değişim Hareketi’nin bir bireyi olmasından dolayı mutluluk duyduğunu, Adıyaman’da çok hızlı bir şekilde teşkilatlanarak parti kuruluşundan itibaren resmen çalışmalara başlanacağını” ifada etti.

Fırat; ”Biz yıllarıdır Adıyaman siyasetinde var olduk, sosyal demokrat çizgimiz ile halkımıza hizmet etmenin yollarını aradık. Mustafa Sarıgül Türk siyasetinde önemli bir aktördür. Duruşu ve kararlılığı ile bizlere önemli bir yol göstericidir. Çok yakın bir tarihte parti kuruluş dilekçemizi İçişleri Bakanlığı’na vermeyi planlıyoruz. Bende Adıyaman Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirilmiş bulunuyorum. Hızlı bir şekilde çok önemli siyasetçi arkadaşlarımla teşkilatlanacağız. Ülkemize ve Adıyaman’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.