YEREL
Giriş Tarihi : 13-09-2021 13:21   Güncelleme : 13-09-2021 13:21

Adıyaman’da Tütün Hasadı’ Fotoğraf Yarışması

‘Adıyaman’da Tütün Hasadı’ fotoğraf yarışması için başvurular başladı.

Adıyaman’da Tütün Hasadı’ Fotoğraf Yarışması

Şehrin tanıtımı için çeşitli projeler hayata geçiren Adıyaman Belediyesi, şimdide Adıyaman Üniverstiesi ve AFYOL’un destekleriyle ‘Adıyaman’da Tütün Hasadı’ konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.

Gerçekleştirdiği projeler ve bir çok noktada devam eden restorasyon çalışmalarıyla Adıyaman’ı tam bir turizm kenti haline getirmeyi amaçlayan Adıyaman Belediyesi, şehrin değerlerini tüm dünyaya tanıtmak için de çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Daha önce; Çiğköfte Ferstivali ile ‘Şehrimi Tanıyorum’ projeleri gibi şehrin değerlerinin tanıtımına katkı sunan önemli projeleri hayata geçiren Adıyaman Belediyesi, şimdi de badem ile birlikte Adıyaman’ın en önemli tarım ürünlerinden olan tütünün tanıtımı için fotoğraf yarışması düzenliyor.

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) ile Adıyaman Fotoğraf Yolcuları Derneği (AFYOL)’nin de desteklerini alarak gerçekleştireceği yarışma hakkında bilgi veren yetkililer, “Adıyaman’ımızın en önemli tarımsal ürünlerinden bir tanesi olan Adıyaman tütünün tanıtımı için ‘Adıyaman’da Tütün Hasadı’ konulu fotoğraf yarışması düzenliyoruz. Yarışmanın başvuruları başladı. 1 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecek olan başvurular için bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, yarisma.adiyaman.bel.tr adresinden hem merak ettikleri sorulara cevap bulabilir, hem de başvurularını bu adresten yapabilirler. Yarışma sonunda dereceye girecek olanlara çeşitli ödüller verilecek. Bu kapsamda, birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL, 3 adet mansiyon ödülü için ise 500’er TL ve 10 adet sergileme için ise 250’şer TL ödül dağıtılacak. Tüm fotoğraf meraklılarını bu yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.