SİYASET
Giriş Tarihi : 03-04-2022 23:22

“Adıyaman’ımız İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz”

TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Adıyaman’ımız için durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz.”

“Adıyaman’ımız İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz”

Başkan Aydın, Ramazan ayının ilk iftarını Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde şehit ve gazi aileleriyle birlikte yaparak, Adıyaman'da bir dizi temas ve incelemelerde bulundu.

Adıyaman programı kapsamında TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Aydın, Samsat, Kâhta ve Tut ilçelerinde düzenlenen koordinasyon toplantılarına katıldı. Kâhta ilçesinde şehit ve gazi aileleri ile birlikte ilk iftarını yaptı. Adıyaman Merkez'de esnaf ve hemşehrilerini ziyaret eden Milletvekili Aydın, Tut ilçesinde Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi ve Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen ‘’Meyveciliği Geliştirme Kapsamında Fidan Dağıtım Töreni’ne katılarak, çiftçilere 5.000 adet urmu dut fidanı dağıtımı yapıldı.

Aydın yaptığı açıklamada, ‘’Ramazan ayının manevi iklimini hemşerilerimiz ile birlikte olarak geçiriyoruz. Kâhta ilçemizde kahraman şehitlerimizin emanetleri olan aileleri ve gazilerimiz ile birlikte ilk iftarımızı yaptık. Samsat, Kâhta ve Tut ilçelerinde yapılan yatırımları ve ilçelerimizin ihtiyaçlarını bir kez daha yerinde inceleyerek görevlilerle istişarede bulunduk. Türkiye'de dut üretiminde birinci sırada yer alan ilçemizde 5.000 adet urmu dut fidan dağıtımını çiftçilerimize, hemşerilerimize dağıttık. Tarım başta olmak üzere eğitim, sağlık, ulaşım, gençlik spor ve birçok alanda Adıyamanımıza yaptığımız yatırımları anlatarak, ilimizin ihtiyaçları ve yapılması gerekenlerin çözümü noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ dedi.

Aydın’a, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış programlarına eşlik etti.

Bilal KaradağBilal Karadağ