EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-06-2022 11:48

ADYÜ Öğrencilerinden Köy Okulu İçin Kütüphane

ADYÜ Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fatma Torun ve öğrenciler tarafından Gerger Çobanpınarı Ortaokulu'na kitap bağışında bulunuldu.

ADYÜ Öğrencilerinden Köy Okulu İçin Kütüphane

Milli Eğitim Bakanlığının “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi kapsamında, Adıyaman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fatma Torun ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2. ve 4. sınıf öğrencileri tarafından Gerger Çobanpınarı Ortaokuluna kitap bağışında bulunuldu.

Okul Sosyal Bilgiler Öğretmeni Dursun Ayan öncülüğünde “1 Dursun 600 Kitap” afiş sloganıyla başlatılan kitap kampanyabüyük ilgi görürken, kampanya kapsamında 1000 adet kitap toplandı.

Okul kütüphanesi ve öğrencilere dağıtılacak olan kitaplar sınıf öğretmenlerine teslim edildi.

Kitabın önemi ve kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Doç. Dr. Fatma Torun, kampanyaya destek vermiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Kütüphaneler bizler için çok kıymetli eğitim alanlarıdır. Eğitim kurumlarımızda yapılan her iş, atılan her adım bizler için son derece anlamlıdır. Ülkemiz genelinde başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” kampanyası çerçevesinde öğrencilerimizle birlikte yapmış olduğumuz yoğun çalışmalar neticesinde Gerger İlçesi Çobanpınarı Ortaokuluna 1000 adet kitap topladık. Bu gerçekten son derece anlamlı ve önemli bir kampanya. Elimizden geldiğince özellikle köy okullarımıza destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Dursun Ayan ise, “1 Dursun 600 Kitap” afiş sloganıyla başlattığımız kampanya kapsamında okulumuza 1000 adet kitap bağışında bulunuldu. Adıyaman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Fatma Torun ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2. ve 4. sınıf öğrencilerinin destekleriyle kampanyamız büyüdü ve hedefine ulaştı. Çocukların hayatında okuma kapasitesini ne kadar artırırsak, ileriki yaşlarında o kadar fayda göreceklerini düşünüyorum. Kampanyamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bilal KaradağBilal Karadağ