EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-01-2021 16:34   Güncelleme : 29-01-2021 16:18

ADYÜ’de İşbirliği Protokolü

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) ile Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

ADYÜ’de İşbirliği Protokolü

İmza töreninde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış da bulundu.

ADYÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ile GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın arasında zoom (Uzaktan Erişim Ağı) aracılığı ile imzalanan protokol kapsamında, başta Avrupa Birliği projeleri olmak üzere, iki yükseköğretim kurumunun karşılıklı ilgi alanlarında, eğitim ve araştırma odaklı konularda işbirliğinin artırılması hedefleniyor.

Protokolle ayrıca her iki yükseköğretim kurumu öğretim üyeleri; bölümler, araştırma kurumları ve öğrencileri arasında da üniversitelerimiz arasında bilgi paylaşımı sağlanması amaçlanıyor.

Turgut, “Uluslararasılaşma Yolunda Yeni Bir Adım Attık”

İmzalanan protokole ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Turgut, iki kurum arasındaki iş birliğinin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “Uluslararasılaşma yolunda yeni bir adım atmak istedik. Gaziantep Üniversitesi, yaklaşık 4 bin yabancı öğrencisi olan bir üniversite. Son bir yılda yaptığımız atılım ile birlikte yabancı öğrenci sayımızı 94’ten 390’lara çıkarmayı başardık. Amacımız, Avrupa Birliği projeleri ve uluslararası projelerde komşu il ve kardeş üniversite olarak gördüğümüz Gaziantep Üniversitesi ile kültürel, sportif ve bilimsel çalışmalarda birlikteliği sağlamaktır. Gaziantep Üniversitesi köklü bir üniversite... Onların deneyimlerinden faydalanmak istiyoruz. Protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Özaydın, “Birlikten Güç Doğacak”

Rektör Özaydın ise, “Bu projeye gönülden evet diyorum. İki kardeş üniversiteyiz ve ortak projelerle ülkemize bilimsel anlamda iyi bir ivme kazandırmayı hedefliyoruz. Birlikte çalışıp güç birliği yapmak bizlere büyük mutluluk verecektir.” şeklinde konuştu.