KUTLAMA
Giriş Tarihi : 20-10-2021 09:33   Güncelleme : 20-10-2021 09:33

AK Parti Heyeti, 'Muhtarlar Günü'nü Kutladı

AK Parti heyeti, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mahalle muhtarlarını ziyaret ederek, muhtarlar gününü kutladı.

AK Parti Heyeti, 'Muhtarlar Günü'nü Kutladı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve mahalle başkanlarıyla birlikte 19 Ekim Muhtarlar günü vesilesiyle mahalle muhtarlarını ziyaret ederek, muhtarlar gününü kutladılar.

AK Parti heyeti ilk olarak Bahçelievler Mahalle Muhtarı Hanifi Şaşmaz’zı ziyaret ederek muhtarlar gününü kutlayarak mahallede yürütülen çalışmalar ve muhtarların sorunları ile ilgili istişarelerde bulundular. AK Parti bir sonraki durağı ise Adıyaman’ın en genç muhtarı olan Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Mehmet Şahin’i ziyaret etti. Burada muhtar Şahin bir süre sohbet eden AK Parti heyeti daha sonra şehrin tek kadın muhtarı olan Eskisaray Mahalle Muhtarı Fatma Göksu’yu ziyaret ederek 19 Ekim Muhtarlar gününü kutladılar.

Ziyaretler sonunda bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla muhtarları ziyaret ettiklerini belirterek “ Muhtarlarımızı ziyaretimizde en kıdemlisinden başlayarak en genç muhtarımızla, şehrimizin tek kadın muhtarımıza yönelik gerçekleştirdik. Bu sembolik ziyaretlerle aslında tüm muhtarlarımızı ziyaret etmiş olduk. Merkez İlçe Başkanımız Mustafa Alkayış ve Bahçelievler Mahalle Başkanımız Ömer Avcı ile birlikte uzun yıllardır Bahçelievler Mahalle Muhtarlığını yapan, en kıdemli yaşça en büyüğümüz olan muhtarlarımızdan Hanifi Şaşmaz ağabeyimizi ziyaret ettik. Daha sonra ise Merkez İlçe Başkanımız ve Mahalle Başkanımız Mustafa Bakır’la birlikte Mimar Sinan Mahalle Muhtarımız Mehmet Şahin’i ziyaret ederek mahallesi adına yürüttüğü çalışmaları dinledik. Son olarak ise Merkez İlçe Başkanımız Mustafa Alkayış ve Eskisaray Mahalle Başkanımız Mehmet Kızılbay ile birlikte Eskisaray Mahalle Muhtarımız Fatma Göksu hanımefendiyi ziyaret ederek bu özel günlerini kutladık. Uzun yıllar Eskisaray mahallemize büyük hizmetler veren ve yakın bir zamanda hayatını kaybeden Mahmut Göksu kardeşimizin hizmet nöbetini devralan kıymetli eşine azmi ve gayretinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tüm muhtarlarımıza aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür temenni ediyorum” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ise bu anlamlı günde muhtarları ziyaret ederek hem bugüne özel günlerini kutladıklarını ve bu vesileyle de sorunları ilk ağızdan dinleme fırsatı yakaladıklarını ifade ederek “AK Parti olarak yerel demokrasinin en önemli temsilcilerinden olan muhtarlarımızı önemsiyoruz. Bugün ziyaret ettiğimiz muhtarlarımızın şahsında tüm muhtarlarımızın ‘Muhtarlar Günü’nü kutluyorum. Mesai arkadaşı olarak gördüğümüz Muhtarlarımız, köy ve mahallelerimizde bizlerin gözü kulağıdır. Her zaman yapacağımız istişare ve doğru tespitlerle en ücra köşeye varıncaya kadar vatandaşlarımıza hizmet etmek için Muhtarlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.