SİYASET
Giriş Tarihi : 11-09-2021 11:34   Güncelleme : 11-09-2021 11:34

AK Parti Heyetine Kahta'da Büyük Teveccüh

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, beraberindeki heyetle birlikte Kâhta’da köy ziyaretlerinde bulundu.

AK Parti Heyetine Kahta'da Büyük Teveccüh

Gittiği her yerde büyük bir teveccühle karşılanan AK Parti heyeti, vatandaşlarla hasbihal etti, dilek, temenni ve önerilerini dinledi.

Kahta ilçe merkezi ile ilçeye bağlı köylerde bir dizi ziyarette bulunan Milletvekili Ahmet Aydın’a AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, İl Başkan Yardımcısı M. Sırrı Özbek, İl Genel Meclis Üyesi İrfan Torunuoğlu ve teşkilat mensupları eşlik etti.  

Köy ziyaretleri kapsamında Zeytin,Yelkovan, Çıralık Köyü ve Çiçek mezrası,Taşlıca, Kozağaç, Boğazkaya, Salkımbağ ve Çaltılı köylerinin  yanı sıra Bölükyayla Beldesini de ziyaret eden AK Parti heyeti, gittiği her yerde büyük bir teveccühle karşılandı.

Köy Muhtarları ve köy sakinleri ile bir araya gelen AK Parti heyeti köylerin sorun ve sıkıntılarına yönelik istişarelerde bulundular. Bölükyayla Beldesi ziyaretleri esnasında tütün saplayan bir aileyi de ziyaret eden Ahmet Aydın ve Mehmet Dağtekin, bir süre çalışmalara iştirak ederek, birlikte tütün sapladılar. Köy ziyaretlerine ilişkin bir açıklama yapan Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın “Hamdolsun; köyleriyle, beldeleriyle, ilçeleriyle ve kent merkeziyle çok güzel bir memleketimiz var. Bugün Kahta'mızın köylerini ziyaret ediyoruz. Her gittiğimiz köyde hemşehrilerimizin misafirperverliği ve ilgisiyle karşılaşıyoruz. Var olsunlar” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise İl Genel Meclisinin kırsala yönelik yapılan yatırımlara dikkat çekerek “İl Genel Meclisimizin köylerimize yaptığı hizmetleri görmek bizleri mutlu ediyor. İlimizin dört bir yanına en güzel hizmetleri götürmeyi hedefleyen anlayışla çalışmaya devam ediyoruz. Bizler her daim vatandaşlarımızla iç içeyiz. Dilimizin döndüğü, gayretimizin yettiği yere kadar derdimizi anlatacak, vatandaşlarımızla hemhal olacak ve Adıyaman’ımız her alanda hedeflerine ulaştıracağız” dedi

Köy ziyaretleri sonrası Kahta ilçe merkezine geçen AK Parti heyeti ilk olarak geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama kararnamesiyle Kahta Kaymakamlığına atanan Selami Korkutata’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Kaymakamlık ziyareti sonrası 30 ünitelik Kahta Diş Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunan AK Parti heyeti sağlık yatırımlarının Adıyaman’da hızla devam ettiğini, kısa süre önce inşaat çalışmalarına başlanan diş hastanesinin tamamlanmasıyla Kahta halkının sağlık hizmetlerinden en modern,hızlı ve kaliteli bir şekilde yararlanacağını vurguladılar. Daha sonra ilçe merkezinde bulunan eski çarşı esnaflarını ziyaret eden AK Parti heyetine burada hükumetin pandemi dönemi boyunca hükumetin kendilerine yönelik destek paketlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade eden esnaflar yeni normalde beklentilerine kulak verdiler. Son 20 yılda Kahta’ya yapılan hizmetleri içeren broşürleri de dağıtan AK Partililer daha sonra Kâhta Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Sena Yıldırım’ı ziyaret ederek işleme tesislerinin üretim aşamalarıyla ilgili bilgi aldılar. Daha sonra Kahta 02 Spor’un antrenman yaptığı stadyuma giden AK Parti heyeti önceki gün oynanan Ziraat Türkiye Kupası 1.Tur maçında deplasmanda Karaman Belediyespor’u 5-2 yenen futbolcuları, teknik heyeti ve yönetimini  tebrik ederek lig maçlarında başarılar dilediler. Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ve İl Başkanı Mehmet Dağtekin stadyumda antrenman yapan minik sporcularla da yakından ilgilendiler.