GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2021 16:48   Güncelleme : 31-12-2021 16:48

Alkayış, 2021 Yılını Değerlendirdi

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, korona virüse rağmen Merkez İlçe olarak dolu dolu geçen bir yılı geride bıraktıklarını belirtti.

Alkayış, 2021 Yılını Değerlendirdi

Alkayış, "Parti binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Pandemi sürecinde her türlü olumsuzluklara rağmen bu yılı AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı olarak çok verimli geçirdiklerini söyledi. Alkayış, şu değerlendirmelerde bulundu:

Merkez İlçe 310.642 Nüfus, 195.670 seçmen, 671 sandık, 135 Köy, 33 Mahalle, 2 Belde beldeye bağlı 16 mahalleden oluşmaktadır.

2021 yılı içesinde İl Başkanımız, Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, Gençlik ve Kadın Kollarımız, İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerimiz yani tüm teşkilat kademelerimizle uyumlu bir şeklide gayret ve çalışmalarımızı gerçekleştirildik.

Bu kapsamda:

*Adıyaman Merkez 135 köyden 115 Köyü Teşkilatımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz ve milletvekillerimizle ile ziyaret ederek kırsalda ve köylerde yapılan ve yapılacak yatırım ve hizmetlerin takibi bizzat yerinde görerek eksikliklerin tespiti noktasında ziyaretler gerçekleştirildi.

* 19 yıllık AK Parti İktidarımızda Merkez İlçe Sınırlarında yapılan Hizmet ve icraatlarımızın anlatıldığı özetin özeti şeklinde 50.000 El Broşürü hazırlayarak tüm teşkilat kademelerimizle ile birlikte esnaf ve evlerimizde ulaştırılacak şeklinde çalışmalar yaptık.

* 2021 yılı içerisinde 50 büyük caddemizde tüm milletvekillerimiz ve teşkilatımızın katılımıyla Esnaflar ziyaret ederek, esnaflarımızın sorun ve istekleri ile ilgili çözüm noktasında istişarelerinde bulundular.

*33 Mahalle Teşkilatımızı ziyaret ederek mahalle ve sandık yönetimleri ile ilgili güncelleme çalışması yapılarak teşkilatımızın usul ve esasları söylendi.

*Her Salı  Merkez İlçe mutat yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdik. Her ay Mahalle ve İl Genel Meclisi toplansı yapılmıştır.

* Aşama aşama 33 mahalle muhtarlarımız ziyaret edilerek, mahallenin sorun ve problemleri ile ilgili çözüm önerileri yapılmıştır.

*2021 Yılında  Merkez İlçe Teşkilatımızın organizyonu ile Tüm Teşkilat kademelerimizin katılımıyla 34.000 civarında olan üyelerimiz ile telefon ile aranarak, Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan selamlarını ileterek sorun ve istekleri dinlenerek rapor haline getirilmiştir.

*Yılı içerisinde 3.500 yeni üye kaydı çalışması yaptık.

*Teşkilatımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte Esnaf sitelerini ziyaret ettik.

*Adıyaman bulunan tüm Sivil Toplum Kuruluşları ziyaret ettik. Gündem ile ilgili istişare ve değerlendirmelerde bulunduk.

*Teşkilatımız ve Milletvekillerimizin katılımıyla Organize Sanayi Bölgesinde iş adamı ve müteşebbisler ile bir araya gelerek istişare ve değerlendirmelerde bulundular.

*135 Köy Muhtarlarımız ile parti binamızda bir araya gelinerek, köylerde yapılan ve yapılacak olan yatırım ve hizmetler ile ilgili istişarelerde bulundular.

*Merkez İlçe teşkilatımızın geniş kapsamlı tüm teşkilat kademelerimizin yoğun katılımıyla İlçe Danışma Meclisi toplantıları yapıldı.

 AK Parti Adıyaman Merkez ilçe Başkanlığı olarak 2021 yılında bu şekilde yoğun, uyumlu ve teşkilat prensiplerine uygun bir çalışma sergiledik. Bu çalışmalarda görev alan tüm teşkilâtımıza teşekkür ediyorum. 2022 yılının memleketimize, ülkemize ve tüm insanlık alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum."