KUTLAMA
Giriş Tarihi : 18-05-2021 14:11   Güncelleme : 18-05-2021 14:11

Alkayış: 2023 Hedefi, 19 Mayıs’ta Başlayan Sürecin Devamıdır

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Alkayış: 2023 Hedefi, 19 Mayıs’ta Başlayan Sürecin Devamıdır

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ dolayısıyla yayımladığı mesajda, “2023 hedefi, 19 Mayıs’ta başlayan sürecin devamıdır” dedi. Başkan Alkayış mesajında; “19 Mayıs, milletimizin bağımsızlığa atılan ilk adımı, milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde, gelecekte daha huzurlu, daha gelişmiş, daha müreffeh bir ortama kavuşması için kendi ülkesinde, özgür ve bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının ilan edildiği gündür.

Tarihini, kültürünü bilen; kendi milli benliğine sahip çıkan ve bu değerleri de gençlerine aktarabilen milletler ilelebet yaşama hakkına sahip olurlar. Bu inançla, Samsun’da bağımsızlık mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı fedakâr milleti ile birlikte zafere taşımıştır. Kazanılan bu zaferin sürekli olması ve ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için de bu günü, gençlerimize armağan etmiştir. Devletimiz bu gün dünyanın her yerine barış ve istikrarı temin etmenin gayreti içindedir. 2023 hedefi, 19 Mayıs’ta başlayan sürecin devamıdır.

19 Mayıs 1919’da,’Tam Bağımsız Bir Ülke’ olma mücadelesi ile ilk adımları atılan Cumhuriyetimizin; milli ve manevi değerlerimize önem veren, daha çağdaş, daha akılcı ve daha modern bir ülke olması için milletimize ve özellikle de Gazi Mustafa Kemal'in ‘19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz yarının umudu gençlerimizin ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, sağlık ve başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.