GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-12-2021 13:26   Güncelleme : 20-12-2021 13:26

Alkayış: 2023 Hedeflerine Yönelik Çalışıyoruz

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, Mercan TV'de yayımlanan "Hedef" programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Alkayış: 2023 Hedeflerine Yönelik Çalışıyoruz

Mercan TV'de yayınlanan İskender Korkut'un hazırlayıp sunduğu “Hedef” programının canlı yayın konuğu olan AK Parti Adıyaman Merkez ilçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, gündemi değerlendirdi. Programda ülke gündemine ve Adıyaman'a ilişkin düşüncelerini paylaşan Alkayış, parti çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Merkez İlçe teşkilatı olarak 34.000 üyesi olan büyük, samimi ve kararlı bir aile olduklarını belirten Alkayış, "Her gün artan yeni üyelerimiz ile AK ailemiz biraz daha genişliyor" şeklinde konuştu. AK Parti Adıyaman Merkez İlçe başkanlığı olarak 2023 vizyonuna yönelik yoğun bir gayret içerisinde olduklarını belirten Alkayış; Merkez ilçe sınırları içerisinde bulunan 33 Mahalle, 135 köy ve 2 beldeyi sandık sandık örgütlediklerini söyledi.

 Tüm çalışmaların uyumlu ve gayretli bir anlayış ile büyüdüğünü belirten Alkayış; "İnşallah 2023 yılında yapılacak olan seçimlerde hem ilimizde hem de ülkemizde ipi göğüsleyen yine AK Parti olacak" dedi.

Teşkilat olarak en büyük hedeflerinin Koçali ve Gömükan projeleri başta olmak üzere sulama projelerinin bitirilip özellikle sulu tarımın daha ileriye taşınması olduğunu söyleyen Alkayış, sulama noktasında büyük çaba harcadıklarını belirterek; "En büyük hedefimiz bir an önce Koçali ve Gömükan barajlarını bitirilerek çok geniş bir alanı sulayacak olan bu projenin hayata geçirilmesidir" şeklinde konuştu.

“İlimizde sağlıktan ulaşıma, tarımdan sulamaya her alanda yoğun bir ilerleme, yükseliş ve gayret var, İnşallah bunları daha da ileriye taşıyacağız” şeklinde konuştu.

 AK Parti olarak çok uyumlu bir teşkilat yapısına sahip olduklarını dile getiren Alkayış; “İl Başkanımızın başkanlığında milletvekillerimiz, belediye başkanımız, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimiz ile hep birlikte milletimize hizmet ediyoruz" şeklinde konuştu. Adıyaman sarmalık tütününü AK Parti’nin güvenceye aldığını belrten Alkayış, “Tütünümüze sahip çıkmaya, kooperetifler eliyle üreticimize destek olmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde TBMM Milli Savunma Komisyunu Başkanımız Sayın Ahmet Aydın'ın da katılımıyla Çelikhan'da ilk sarmalık tütün tesisinin açılışını memleket olarak yaptık. Devamı da hızlıca geliyor. İl genelinde tütün üretici kardeşlerimizin kurduğu kooperatif sayısı 18' e ulaştı. Çalışmalar süratle devam ediyor. AK Parti olarak tütün üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 2023 yılında yapılacak olan seçimler için de şimdiden hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Alkayış; "Bizde parti çalışmaları seçimden seçime olmaz. Bizde seçim çalışmaları seçimin ertesi günü başlar. Bu nedenle 2023 yılında yapılacak olan seçime çok büyük önem veriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yol almaya ve milletimize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.