YEREL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 11:57   Güncelleme : 06-04-2021 11:57

Alkayış: Milletin Üstünde Güç Tanımıyoruz

AK Parti Adıyaman Merkez ilçe Başkanlığı Nisan ayı Danışma Meclisi toplantısı Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış başkanlığında yapıldı.

Alkayış: Milletin Üstünde Güç Tanımıyoruz

İlçe Danışma Meclisi toplantısına, Adıyaman Ak Parti Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Ak Parti İl Başkan Vekili Emrah Bulucu, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe, İl Genel Meclisi üyeleri, Adıyaman Belediye meclis üyeleri, Belde Teşkilat başkanları, Mahalle başkanları ve AK Parti İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Adıyaman Merkezi İlçe Başkanı Avukat Mustafa Alkayış, emekli amirallerin bildirisine sert tepki gösterdi. 

AK Parti Adıyaman Merkezi İlçe Başkanı Avukat Mustafa Alkayış; “Pandemi şartlarından dolayı ilçe danışma meclisimizi daraltarak yapmak zorunda kalıyoruz. Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına uyarak yapıyoruz. Ak Partisi ailesi olarak kongreler sürecini tamamladık. İlçe kongrelerinden başlayarak Kadın Kolları, Gençlik kolları, İl kongremiz ve en son da büyük kongremizi Ankara’da gerçekleştirdik.

Kongreler ile AK Partimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan göstermiş olduğu istikamet yüzere 2023 hedeflerine doğru büyük bir şevk ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Kongreler süreci teşkilatlarımızı güçlendirmiş bir yandan tecrübe bir yandan gençlik bir yandan da gerçekten büyük bir coşkuyla hedeflerimize doğru tüm teşkilatlar yoğun bir gayret içerisinde. Bu kongreler sürecini vesile bilerek özellikle üye katılarımızı daha ileri taşıyabilmek için yoğun bir gayret gösterdik bu nokta da bütün teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum.

2023 hedeflerini çok önemsiyoruz. Çünkü 2023 yılında Cumhuriyetimiz 100 yılı geride bırakmış olacak böylelikle Türkiye’mizin ayakları daha yere sağlam basan bölgenin ve dünyanın en sağlam ekonomisine sahip inşallah yeni ufuklara doğru yelkenler açacak. Bunun içinde hep beraber gayret etmemiz gerekiyor.  Ak Parti kurulduğu günden şu ana kadar sürekli milletimize hizmet ederek milletimizle sürekli hem dem olarak sürekli milletimizin beklentilerine uygun olarak politikalar üreterek sandıklardan seçimlerden başarı ile çıkmıştır. Biz Ak Parti olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milletimiz bize hangi istikameti gösterirse o şekilde çalışmaya o şekilde gayret göstermeye devam ediyoruz ve milletimiz dışında da hiç kimsenin milli irade üzerinde tahakküm kuramayacağına inanıyoruz.  Demokrasiye inanıyoruz milletimiz hizmet ettiğimiz sürece inanıyoruz ki bize destek olmaya devam edeceklerdir. Her beş yılda bir sandık gelmekte ve milletimiz bütün siyasi partilere bakarak Ak Partimizi özelikle sorunlarını çözdüğü için özellikle devasa problemleri geride bıraktırdığı için her seçimde destek olmaktadır. Bu anlamda demokrasimiz artık oturduğunu kökleştiğini söyleyebiliriz. Ancak bazılarının hükümetimize meclisimize istikamet vermeye çalıştıklarını siyaset dışı kurumlarının bazı şeyler dayattığını üzülerek görüyoruz oysa Türkiye çok partili demokratik bir hayatı özümsemiş ve aynı şekilde devam ettirmektedir. Kimin bir iddiası bir düşüncesi varsa yapacağı şey bellidir. Bir siyasi parti kuracak veya bir siyasi bir partide faaliyet gösterecek ve düşüncelerini kamuoyun takdirine sunacaktır. Eski Türkiye’nin geride kaldığını inanıyoruz.  Hukuk oturmuştur, siyaset oturmuştur, kurumlar anayasal çerçevede işlemektedir.

Ak Partimizin icraatları meclisimizin çıkardığı kanunlar sürekli haklımızın gözetimi ve denetimi altındadır ve halkımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ak Partimize desteğini artırarak devam etmektedir. Bu vesile ile biz demokrasi dışında halk iradesinin dışında başka bir karar mekanizmasını kabul etmiyoruz. Özellikle vesayetçi odaklara karşı ömrünün tamamını nerdeyse bu mücadele üzerinde geçirmiş olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu istikamette sivil siyaseti demokrasisi güçlendirmeye 2023 hedeflerine yürümeye deven edeceğiz. Danışma meclisimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.