KUTLAMA
Giriş Tarihi : 10-01-2021 16:00   Güncelleme : 12-01-2021 15:12

Alkayış'tan "10 Ocak" Mesajı

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Alkayış'tan

Mesajında demokrasinin temel taşlarından olan basının, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Alkayış; "Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında bilgi akışını sağlayarak, demokrasinin korunmasında önemli bir görev üstlenmektedir" dedi. 
 Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazetecilerin, günün her saatinde ve zor şartlarda, sorumluluk duygusu içinde toplumu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevi yerine getirdiklerini dile geriren Başkan Alkayış, şunları söyledi: "Ülkemizin ve ilimizin sorunlarının kamuoyuna aktarılmasında ve etkin çözüm önerileriyle toplum düzeninin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri bizlere çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır.

Bu duygularla ilimiz genelindeki tüm medya mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılara erişmelerini dilerim."