KUTLAMA
Giriş Tarihi : 12-04-2021 16:08   Güncelleme : 12-04-2021 16:08

Alkayış'tan Ramazan Mesajı

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, özlemle beklenen ‘11 Ay’ın Sultanı Ramazan'a erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Alkayış'tan Ramazan Mesajı

Mesajında Başkan Alkayış, “11 Ay’ın Sultanı’ rahmet ve mağfiret ayı Ramazan ayına çok şükür milletçe kavuşmuş bulunmaktayız. Ramazan ayına ulaşmanın hazzını hep birlikte yaşıyoruz. Coronvürüs salgını nedeniyle elbette eski ramazanlarımızdan farklı olarak buruk bir şekilde ibadetlerimizi yapacağız, orucumuzu tutacağız. Ancak günlük koşuşturmaların olduğu, eksik bıraktığımız, ihmal ettiğimiz konuları tamamlamak, çevremizdeki fakir fukarayı gözetmek ve nefis muhasebesi yapmak için ciddi bir imkân sunuyor. Ecdadımızın geçmişten bu güne kadar getirdiği medeniyetimizin tüm kotlarını yeniden ihya ve inşası için ramazan ayı ciddi bir imkân sunuyor.

Bu vesile ile hem dünyada, hem de ülkemizde salgının ortadan kalkması için maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle riayet etmek, ibadetlerimizi yapmak, oruçlarımızı tutmak fakir fukarayı gözetmek hepimizin önünde bir imkan olarak duruyor. İslam coğrafyası başta olmak üzere, yeryüzündeki bütün fakir fukaranın inşallah hatırlandığı ve bir elin verdiğini diğer elin görmediği bir sistemle inşallah bu ramazan ayında karşılaşalım. Çevremizdeki fakir fukarayı gözetelim ve muhabbetimizi, birlikteliğimizi hep beraber yaşayalım diye temeni ediyorum.

Bu vesile ile tüm Müslümanların ramazan ayını, ramazan ayı içerisinde bulunan Kadir gecesini ve ramazan ayının sonundaki Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Herkese sağlıklı, sıhhatli, uzun bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı.