SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 08-12-2021 15:26   Güncelleme : 08-12-2021 15:26

Altun, Katar görüşmelerini değerlendirdi

İletişim Başkanı Altun: “Türkiye’nin İspanya, BAE ve Katar ile imzaladığı iş birliği anlaşmaları ülkemizin uluslararası arenada kazandığı güveni yansıtmaktadır”

Altun, Katar görüşmelerini değerlendirdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından İngilizce yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şeyh Tamim'in davetlisi olarak Yüksek Stratejik Komite'nin 7. toplantısına katıldığı Katar'da mevkidaşı ile ikili iş birliğimizi güçlendirecek bir dizi anlaşmaya imza attı” dedi.

Yurt içi ve yurt dışındaki karalama kampanyalarına da dikkat çeken Altun, şunları kaydetti:

“Ülkemizin Katar ile stratejik iş birliğini gerçek bir kardeşliğe dönüştürecek ekonomi, güvenlik, diplomasi, kültür, turizm ve eğitim gibi alanlarda anlaşmalar ve iş birliği anlaşmaları da dahil olmak üzere önemli adımlar atılmıştır.

Türkiye'nin İspanya, BAE ve son olarak Katar ile imzaladığı anlaşmalar, iş birliği anlaşmaları ve protokoller, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin uluslararası arenada kazandığı güveni yansıtmaktadır.

Yurt içi ve yurt dışındaki yalanlara, karalama kampanyalarına, kara propagandalara aldırmadan, yatırım, istihdam, üretim ve ihracata dayalı ekonomimiz ile Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak için çaba göstereceğiz.” 

Kaynak: Ajans Bizim