SPOR
Giriş Tarihi : 11-06-2021 11:07   Güncelleme : 11-06-2021 11:07

Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Koca Oldu

MKE Ankaragücü Gençlik ve Spor Kulübü’nün, Eryaman Stadı'nda gerçekleştirilen olağan genel kurulunda yapılan seçim sonucunda başkanlığa Faruk Koca seçildi.

Ankaragücü'nün Yeni Başkanı Koca Oldu

Genel Kurul’da, Divan başkanı seçildikten sonra yönetim kurulu ve denetim kurulları ibra edildi. Başkan adayları Faruk Koca ve Metin Akyüz’ün konuşmasından sonra, başkanlık seçimi için oylamaya geçildi. Kullanılan bin 58 oyun 802'sini alan Faruk Koca, sarı-lacivertli kulübün yeni başkanı oldu. Diğer aday Metin Akyüz ise 256 oy aldı.

Oy kullanmadan önce vaatlerini açıklayan ve kulübe verdiği dairelerin hepsini bağışladığını bildiren Koca, seçimin ardından yaptığı açıklamada, 19 Mayıs Stadı'nın bulunduğu arazide de yeni stat inşaatının temelini atmak istediklerini söyledi.

MKE Ankaragücü’nde Faruk Koca başkanlığındaki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

“İsmail Mert Fırat, Cengiz Kaya, Durali Akpınar, Murat Bayramoğlu, Kamil Karip, Ferudun Geçgel, Hüseyin Akgül, Fikret Çimen, Yusuf Buğra Tanık, Mehmet H. Şenal, Mehmet Şahin, Hakan Bilgin, Sezai Kahraman, Hakan Saral, Soner Kurt, Mustafa Başer, Gökalp Üstün, Tan Alar, Caner Camcı, Harun Oğraş.” 

Kaynak: Ajans Bizim