EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-03-2022 21:21

Aşçı Bilinçli Teknoloji Kullanımı Seminerinde

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, “Bilinçli Teknoloji Kullanımı” seminerine katıldı.

Aşçı Bilinçli Teknoloji Kullanımı Seminerinde

Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, “Veli Akademisi Projesi” kapsamında Türkiye Petrolleri Ortaokulu’nun hazırladığı “Bilinçli Teknoloji Kullanımı” seminerine iştirak etti.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Veli Akademisi” ile eğitimin en önemli paydaşı olan velilerimizin, çocukların gelişim süreçlerine olumlu katkılarda bulunabilmeleri amaçlanmaktadır.

Eğitimin en büyük paydaşı velileri de öğrenme sürecine etkin şekilde dâhil etmenin önemine değinen Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı; “Bilinçli ve etkin velilerimizle işbirliği içerisinde olmak eğitimin çok önemli bir parçasıdır ve bu sebeple İlimiz merkez ve ilçelerinde “Veli Akademisi” projesini başlattık. Bu projeyle velilerimizle daha sık buluşup ortak paydamız olan çocuklarımız için birlikte hareket etme üzerine işbirliği yapacağız” dedi.

Türkiye Petrolleri Ortaokulu rehberlik servisi tarafından yapılan veli bilgilendirme semineri ile velilere teknolojiyi daha bilinçli kullanabilme becerileri kazandırılmaya çalışıldı. Velilere, çocuklarını teknolojinin olumsuz yönlerinden koruyabilmeleri ve teknoloji bağımlılığının önüne geçebilmeleri için neler yapabilecekleriyle ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca bütün velilere bilinçli teknoloji kullanımıyla ilgili broşür dağıtıldı.

Bilal KaradağBilal Karadağ