EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-03-2022 17:16

Aşcı, İlçelerin Durumunu Yerinde İnceliyor

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü AŞCI Kâhta, Besni, Gölbaşı ve Samsat ilçe milli eğitim müdürleri ve ilçelerdeki okul/ kurum yöneticileriyle bir araya geldi.

Aşcı, İlçelerin Durumunu Yerinde İnceliyor

İlk olarak Kahta ilçesinde toplantı düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan AŞCI, sırasıyla; Besni, Gölbaşı ve Samsat ilçesindeki okul ve kurum müdürleriyle tanışma, değerlendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.

İlçelerde 2021-2022 eğitim öğretim yılında şu ana kadar yapılan çalışmaların genel bir değerlendirilme yapılmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan AŞCI, okul/kurum müdürlerinden devam eden eğitim öğretim yılı ile ilgili sorun, istek ve önerileri dinledi.

 Toplantılarda ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen projeler tanıtılarak; "Çok Okuyan Çok Gezer" kitap okuma projesinin bilgilendirme sunumu yapıldı.

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan AŞCI, bizzat kendisinin hayata geçirdiği “Adıyaman Kariyer Günleri’’ projesi hakkında anekdotlar paylaştı. Toplantılarda kısaca kendisini tanıtan İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan AŞCI, okul müdürlerine büyük sorumluluk düştüğünü ifade etti. Sözlerinin devamında: "İlimize geldiğimiz günden beri öğretmenlere, öğrencilerin, velilerin yüreğine dokunan projeleri hayata geçirmenin gayreti içerisinde olduk. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz projelerden birisi “Adıyaman Kariyer Günleri” dir. Bu proje kapsamında Sayın Valimiz, gençlerimizle bir araya gelerek; bilgi, deneyim ve tecrübelerini gençlere aktardı. İlerleyen günlerde daha farklı isimleri de gençlerimizle buluşturacağız.  Bir diğer projemiz ise ‘Çok Okuyan Çok Gezer’ projesidir. Bu proje sonunda en az 200 öğrencimizi İstanbul gezisine götürmeyi planlıyoruz. Projeyle birlikte en az 60.000 öğrencimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz." diye belirtti.

Toplantılar okul müdürleri ile karşılıklı fikir alışverişleri ile tamamlandı. İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan AŞCI ilçe ziyaretlerine devam ettiklerini ifade etti.

Bilal KaradağBilal Karadağ