SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-04-2021 13:48   Güncelleme : 15-04-2021 13:48

Aşı Genelgesine Sitem!...

Adıyaman Barosu avukatlarından Av. Ahmet Miraç Ercan, Adalet Bakanlığı’nın yayımladığı aşı genelgesine sitem etti.

Aşı Genelgesine Sitem!...

Yayımlanan genelge kapsamında hâkim, savcı, yazı işleri müdürü ve icra personeli, zabıt kâtibi, mübaşir, hizmetli teknisyenler ve şoförlere aşılamada öncelik tanınırken, avukat, stajyer avukat, baro çalışanları ile avukat kâtiplerinin genelge kapsamına alınmamasına sitemde bulundu.

Ercan, “Avukatların bütün mesaisinin yoğun bir şekilde adliyede, adliye personeli ile birlikte gerçekleştiğinin altını çizerken, bağımsız yargının kurucu unsurlarından avukat savunma kakını gerçekleştirmektedir, bu sebeple yargılamanın her aşamasında birey menfaati için önem arz etmektedir. Mesaisinin tamamında hak savunucusu olan, adaletin peşinde koşan avukatların etkin bir şekilde aşılanması, birey menfaati ve yargısal faaliyetlerin sekteye uğramaması açısından zorunluluktur” dedi.

Covid-19 pandemisi ile alakalı da değerlendirmelerde bulunan Av. Ahmet Miraç Ercan; 11 Mart itibarı ile ülkemizde tespit edilen ilk vakanın üzerinden 1 yılı aşkın süre geçmesine rağmen hemen hemen her sektör gibi avukatlarında yalnız bırakıldığını, özellikle genç meslektaşlarımız açısından daha şiddetli ekonomik bir çıkmazın yaşandığını belirtti. Baroların kendi imkânları çerçevesinde yaptığı desteklerin önemini vurgularken; Türkiye Barolar Birliği ve Adalet Bakanlığı’nı daha kapsamlı ekonomik desteklerle genç avukatlara nefes olmaya davet etti.