SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-06-2021 18:21   Güncelleme : 15-06-2021 18:21

Aşıya Teşvik İçin ''Promosyon'' Önerisi

Bulgaristan'da aşılama çalışmalarında vatandaşların isteksiz davranması üzerine aşı olanlara 25 Avroluk tatil-gıda kuponu verilmesi önerildi

Aşıya Teşvik İçin ''Promosyon'' Önerisi

Ulusal Turizm Kurulu İcra Müdürü Polina Karastoyanova'dan Bulgaristan'da aşılamanın hızlanması için ortaya attığı öneri kamuoyunda tartışılıyor. Karastoyanova, aşılanan Bulgaristan vatandaşlarına tatil veya yeme-içme mekanlarında kullanabileceği 25 avroluk kupon verilmesini önerdi.

Karastoyanova, Bulgaristan'da katıldığı bir televizyon kanalında, turizm sektörünün devletin aşılama sürecini hızlandırmasını ve teşvik etmesini beklediğini ifade ederek, ''2021 yılında hem yaz hem de kış sezonu için aşılama en önemli faktör. Bu faktör, yabancı turistlerin Bulgaristan’a yönelik yaklaşımları ve seçimlerini de şekillendirecek. Ülkede aşı var, ancak aşılama oranı AB genelinde en düşük. Bu da şu ana kadar aşılama kampanyasının başarılı olmadığı anlamına geliyor'' dedi.

Karastoyanova, aşılanan Bulgaristan vatandaşlarına tatil veya yeme-içme mekanlarında kullanabileceği 25 avroluk kupon verilmesinin aşılama çalışmalarına hız kazandıracağına inandığını savundu.
 

Bulgaristan'da 14 Haziran 2021 tarihine göre, yapılan toplam aşı 1 milyon 577 bin 24 doz, iki doz aşı olanların sayısı ise 698 bin 734. 

Kaynak: Ajans Bizim