SİYASET
Giriş Tarihi : 04-06-2021 17:49   Güncelleme : 04-06-2021 17:49

Atatürk'e Hakaret İddiasına Açıklama

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, yaptığı açıklamada, Atatürk'e hakaret iddiası ve 5816 sayılı kanun ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Atatürk'e Hakaret İddiasına Açıklama

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, yaptığı açıklamada Atatürk'e hakaret iddiası ve 5816 sayılı kanun ile ilgili görüşlerini açıkladı. “Ayasofya'da Atatürk'e hakaret söz konusu değildir” dedi.

Genç Lider Emanullah Gündüz’ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: “İktidarı 2023'e kadar iktidarda tutmamak ve seçimleri mutlaka kazanmak için her türlü sosyal ekonomik ve siyasi mühendisliklere şahit oluyoruz. Muhalifleri kitlesel olarak diri tutmak ve muhalifleri artırmak için her yola başvuruluyor.

Atatürk'e hakaret iddiası ve gündemi ajans çalışmasıdır muhalifleri ayağa kaldırma çabasıdır. Toplumsal birliği zayıflatmak ve toplumsal öfke oluşturma çabasıdır. Ayasofya'da Atatürk'e hakaret söz konusu değildir. 5816 Sayılı Atatürk'ü koruma kanunu varken aklı başında hiç kimse alenen basın önünde Atatürk'e hakaret edemez. Bu yasa varken Atatürk'e hakaret eden ya meczuptur akli melekeleri yerinde değildir ya da provakatördür.

Yeni anayasada 5816 kaldırılmalıdır, bu kanun Atatürk'ü şüpheli hale getirdiği gibi Faşist dikta rejimi uygulaması olarak düşünce özgürlüğünü engelleyen antidemokratik bir durumdur.

Atatürk'e hakaret edenler Atatürk'ü ticaretlerine ve beceriksiz siyasetlerine aracı yapanlardır. Atatürk'e hakaret eden Kemalizimdir”