SPOR
Giriş Tarihi : 07-06-2021 12:27   Güncelleme : 07-06-2021 12:27

Ayak Tenisi Takımı Damga Vurdu

Hem şampiyon oldular, hem de milli takıma sporcu gönderdiler.

Ayak Tenisi Takımı Damga Vurdu

Antalya’nın Alanya ilçesinde Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu tarafından yapılan turnuvaya Amasya Ayak Tenisi takımı damga vurdu. Amasya Ayak Tenisi takımı yapılan turnuvada hem birinci oldu hem de Temsili Veteran milli takıma sporcu gönderdi. 

Ayak Ttenisi branşının tanıtımı, yaygınlaştırılması ve geniş kitlelere ulaştırılabilmesi amacıyla ilk kez Ayak Tenisi Şampiyonası gerçekleştirildi. Üç gün boyunca devam eden şampiyonada birinci Amasya, ikinci Alanya Belediyespor ve üçüncü Bingöl Ayak Tenisi Takımı oldu. Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Ayak Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Sunkur, Ayak Tenisi Federasyonu Genel Sekreteri İlyas Bozdağ verdi. 

Turnuvaya 12 şehirden 16 takım katıldı. Amasya Ayak Tenisi Takımı hem turnuvada birinci oldu hem de takımdan Mehmet Akif Çelik milli takıma çağrıldı.

Amasya Ayak Tenisi Takımından Temsili Veteran Milli Takıma çağrılan Çelik, “mükemmel bir turnuva oldu. Turnuvaya Amasya takımı olarak damga vurduğumuz için çok mutluyuz. Damga vurduk diyorum çünkü takımımız birinci oldu, bende Temsili Veteran milli takıma çağırıldım. Kesinlikle bu tür etkinlikler, şampiyonlar artarak devam etmeli. Uluslararası yarışmalarda da ülkemizi temsil ederek büyük başarılar alacağımıza inanıyorum. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Kafile Başkanı ve Ayak Tenisi Amasya İl Temsilcisi Mahmut Albayrak, “yeni kurulan bir federasyon olarak ilk turnuvamızı düzenledik. Harika bir turnuva oldu. Amasya olarak hem birinci olduk hem de milli takıma sporcu göndermenin gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra etkinliklerimizi artırarak devam edeceğiz. Önümüzde Türkiye şampiyonası var. Amacımız Ayak tenisini tüm ülkeye yayarak, uluslar arası başarılar elde etmek” diye konuştu. 

Kaynak: Ajans Bizim