GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2020 16:33   Güncelleme : 29-08-2020 16:33

Aydın’dan 30 Ağustos Mesajı

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümünü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Aydın’dan 30 Ağustos Mesajı

Mesajında, kutlu bir hafta içerisinde tarihin en şanlı destanlarının yazıldığı bir günün daha milletçe beraber kutlandığını belirten Aydın; "26 Ağustos’lardan 30 Ağustos’lara uzanan zaferler silsilesi bu büyük milletin onurudur, gururudur" diyen Aydın, şunları kaydetti:

"26 Ağustos’ta Dumlupınar’da başlayan Büyük Taaruz’un 30 Ağustos’ta zaferle nihayete ermesiyle bir kez daha kahraman ordumuz, büyük milletimizin esaret altında kalamayacağını dünyaya göstermiştir.​ Bugünü bizlere Zafer Bayramı olarak yaşatan güç, bizim millet olarak sarsılmaz ve kırılmaz birlik, beraberliğimizdir. Milletimizin kurtuluş mücadelesinin tamamlandığı 30 Ağustos'lar bugün de bu büyük milletin diriliş mücadelesine vesile olmaya devam etmektedir. Milletimiz her zaman olduğu gibi bugün de devletiyle birdir, beraberdir. Hiç bir zaman ödün vermediği bağımsızlığından ve gücünü aldığı azim ve imanından vazgeçmemiş ve sonsuza dek de vazgeçmeyecektir.

Bu kutlu günün vesilesiyle, aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bir kez daha tebrik ediyorum. Bu topraklar için kanlarını feda etmiş mübarek Şehitlerimize Allah’tan rahmet, asil ve vakur Gazilerimize bir ömür boyu sağlık diliyorum" dedi.