SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 22-12-2021 10:53   Güncelleme : 22-12-2021 10:53

Bakan, ''Ölme Zamanım Değil" Dedi

Helikopteri düşen Madagaskarlı Bakan, "Ölme zamanınım değil" dedi, 12 saat kıyıya doğru yüzdü.

Bakan, ''Ölme Zamanım Değil

Madagaskar'da polisten sorumlu Devlet Bakanı Serge Gelle, bir kurtarma görevi sırasında helikopterlerinin düşmesinden sonra kurtulmak için kıyıya yaklaşık 12 saat yüzerek kurtuldu.  

Dün meydana gelen ve nedeni bilinmeyen kazanın ardından helikopterde Gelle birlikte seyahat eden diğer 2 güvenlik görevlisi de sağ kurtuldu.

Ekip, ülkenin kuzeydoğu kesiminde bir yolcu teknesinin battığı bir bölgeyi araştırıyordu. Yetkililer, bu kazada en az 39 kişinin öldüğünü söyledi.

Liman idaresi şefi Jean-Edmond Randrianantenenaina,  Serge Gelle ve diğerlerinin görünüşe göre kendilerini uçaktan attıktan sonra sahil kasabası Mahambo'da ayrı ayrı karaya ulaştıklarını söyledi.  

Madagaskar polis şefi Zafisambatra Ravoavy, Gelle'nin helikopter koltuklarından birini yüzen bir cihaz olarak kullandığını belirterek, ''Sporda her zaman büyük bir dayanıklılığa sahip oldu ve tıpkı 30 yaşında bir bakan gibi bu tempoyu korudu. Çelik gibi sinirleri var'' dedi.  

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda 57 yaşındaki Gelle, kamuflaj üniformasıyla şezlongda bitkin halde yatarken görülüyor.

''Ölme zamanım henüz gelmedi'' diyen Gelle üşüdüğünü ancak yaralanmadığını belirtti.  

Gelle, 30 yıl polis olarak görev yaptıktan sonra Ağustos ayında kabine değişikliğinin bir parçası olarak bakan oldu.

Kaynak: Ajans Bizim