SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 01-06-2021 16:54   Güncelleme : 01-06-2021 16:54

Bakan'a Suikast Girişimi!

Uganda'da Çalışma ve Ulaştırma Bakanı Katumba Wamala'ya suikast girişiminde bulunuldu. Bakan yaralandı ancak kızı ve şoförü öldü.

Bakan'a Suikast Girişimi!

Doğu Afrika ülkesi Uganda'da Çalışma ve Ulaştırma Bakanı Katumba Wamala'ya bu sabah erken saatlerde suikast girişiminde bulunuldu. Aracına ateş açılması sonucu Wamala yaralı kurtulurken yanındaki kızı ve şoförü öldü.

Ordu sözcüsü ve yerel basında çıkan haberlere göre, eski bir ordu komutanı olan Wamala, Uganda'nın başkenti Kampala'nın bir banliyösünde evinin yakınında, içinde bulunduğu araca silahlı kişilerin ateş açması sonucu kolundan yaralandı. Saldırganların, işlek bir caddede bakanın arabasına motosikletle yaklaşarak ateş açtığı belirtildi.  

Yerel kanal NBS'ye göre, bakanın aracına en az 7  kez ateş edildi. Bakanın olay yerinden kanlı elbiseleri içinde hastaneye götürülürken gösteren görüntüler yer aldı.  

Ülkede son yıllarda failler ve onların motivasyonları hakkında spekülasyonları ateşleyen çok sayıda faili meçhul suikast ve yüksek profilli yetkililerin gizemli ölümleri yaşandı. 2017'de evinin önünde silahlı kişiler tarafından bir polis sözcüsü ve 2018'de de benzer bir saldırıda bir milletvekili öldürülmüştü. 

Kaynak: Ajans Bizim