GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-06-2021 10:42   Güncelleme : 14-06-2021 10:42

Bakan'dan Müsilaj Seferberliği Raporu

İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ’da 5 gün boyunca toplam 1700 metreküp müsilaj temizlendi.

Bakan'dan Müsilaj Seferberliği Raporu

İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ’da 5 gün boyunca toplam 1700 metreküp müsilaj temizlendi, 54 tesise 6,8 milyon TL idari para cezası uygulandı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Marmara hepimizin” etiketiyle sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Marmara Denizi'mizde başlattığımız müsilaj temizleme seferberliğimizde hız kesmeden yol alıyor ve denizimizi temizleyecek çalışmaları hep birlikte hayata geçiriyoruz. Biz sahada çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyor, Marmara Denizi'mizdeki müsilajı temizliyoruz. Birlikte başaracağız...” ifadelerini kullandı. 

 Kurum’un paylaştığı “Müsilaj seferberliği 13 Haziran çalışmaları” başlıklı tabloda şu bilgiler yer aldı:

“- Cumhurbaşkanımızın talimatları ve imzasıyla Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu oluşturuldu. 

- Ekiplerimiz, valiliklerimiz ve belediyelerimizle birlikte 7/24 saat esasıyla çalışıyoruz.

- Marmara Denizi ve kıyılarındaki çalışmalarımızı 1000 personel, 22 tekne ve çok sayıda karadan temizleme ekipmanıyla sürdürüyoruz.

- İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ’da 77 bölgede 5 gün boyunca yaptığımız çalışmalarla toplam 1700 metreküp müsilaj temizledik.

- 7 ilde toplam 944 denetim gerçekleştirdik. Farklı noktalardan 259 numune aldık.

- Toplanan müsilajlar, bakanlığımız tarafından izin verilmiş, özel geçirimsizliğe ve niteliğe sahip düzenli depolama alanlarına götürülerek bertaraf edildi. 

- Denetimlerimiz neticesinde 54 tesise 6,8 milyon TL idari para cezası uygulandı. 

- Denetimlerimiz ve aldığımız numuneleri çevre laboratuvarlarımızda incelemeye devam ediyoruz.” 

Kaynak: Ajans Bizim