GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 12:38   Güncelleme : 23-12-2021 12:38

Bakanlık 'Yardım Severler'i Onurlandıracak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yürüttüğü sosyal hizmetlere katkı ve katılım sağlayan yardım severlere ''onur ödülü'' verecek .

Bakanlık 'Yardım Severler'i Onurlandıracak

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, bakanlık tarafından yürütülen sosyal hizmetler faaliyetlere gerçek ve tüzel kişiler katkı ya da katılım sağlayabilecek. Bu kapsamda katkı sağlayan gerçek ve tüzel kişiler ile  Türk ve yabancı kurum/kuruluş temsilcilerine onur ödülü verilecek. 

Bakanlık merkez ya da taşra birimlerine katkı, katılım sağlayan ve bağışta bulunanlara verilecek onur ödülleri ile koşulları şöyle:

Adın verilmesi 

Sosyal hizmet kuruluş veya hizmet kuruluşunun bir bölümünü döşemişse (tefriş) o birime bağışçı gerçek ya da tüzel kişinin adı verilecek. 

Bir tesis için arsa temini, inşaatı, onarımı, döşenmesi ve benzeri gibi işlerdeki katkı tutarı 2 milyondan fazla ise merkeze bağışçının verilmesi yoluna gidilecek. 

Plaket ve teşekkür belgesi 

Sağlanan katkının değeri 100 bin lirayı aşıyorsa ''altın plaket'', 50-100 bin lira arasında ise ''gümüş plaket'', 25-50 bin lira arasında ise ''bronz plaket'', 5-25 bin lira arasında ise ''teşekkür belgesi'' verilecek.  Bu limitler her takvim yılının ilk üç ayında yeniden düzenlenecek. 

Plaketler ve teşekkür belgeleri yönetmelikte belirtilen ebat ve nitelikte hazırlanacak. 

Onurlandırılmaya hak kazananların vefatı halinde bu ödüller mirasçılarına sunulacak. 

Kaynak: Ajans Bizim