YEREL
Giriş Tarihi : 19-10-2021 10:08   Güncelleme : 19-10-2021 10:08

Bakanlıktan 140 Bin TL Hibe

Adıyaman’ın Tut İlçe Belediye Başkanı Mehmet Kılıç’ın girişimleri sonucu, ilçenin bir sorunu daha hibe desteğiyle çözüldü.

Bakanlıktan 140 Bin TL Hibe

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çöp konteynerlerinin yenilenmesi için Tut’a 140 bin lira hibe desteği sağladı.

Hükümet, bakanlık ve belediyelerden aldığı desteklerle bugüne kadar Tut’un bir çok önemli sorununa çözüm bulmayı başaran Başkan Kılıç, bu kez de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldığı destekle, ilçenin çöp konteynerlerini yeniledi ve ekipman sayısını arttırdı.

Çevre Şehircilik Bakanlığı’na teşekkür eden Başkan Kılıç; “Hijyen ve temizlik çok mühimdir. Bu kapsamda çöp konteynerleri ilçemiz için öncelik arz ediyordu. Bunun için bir kaynak gerekiyordu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile temasa geçtik. Talepte bulunduk. Onlar da bizim talebimizi geri çevirmedi. Çöp konteynerleri alınması koşuluyla 140 bin liralık bir hibe desteğini almayı başardık. İlçemizin bir sorununu daha çözüme kavuşturduğumuz için mutluyuz” dedi.

Her sokağa konulacak çöp konteynerleri ile ortaya daha güzel bir görüntü çıkacağına dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, aynı zamanda çevre kirliliğinin önleneceğini ifade etti. Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na desteğinden dolayı teşekkürlerini iletti.