SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 15-09-2021 16:45   Güncelleme : 15-09-2021 16:45

Bakıma İhtiyacı Olan Engellilere Müjde

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, evde bakım yardımı ödemelerine bugün başlandığını duyurdu.

Bakıma İhtiyacı Olan Engellilere Müjde

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardımı ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlandığını bildirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden biri olduğunu vurgulayarak, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz” dedi.

Evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 1.797 lira 97 kuruş ödeme yapıldığını hatırlatan Bakan Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için toplam 968 milyon lira Evde Bakım Yardımı ödemelerine bugün başlıyoruz. Ödemeler 20 Eylül’e kadar tamamlanacak” dedi.

Kaynak: Ajans Bizim