GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2021 11:30   Güncelleme : 02-08-2021 11:30

Barajların İhalesi Hızlandırılacak

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın Ankara gündeminde de su sorununun çözümü vardı.

Barajların İhalesi Hızlandırılacak

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Ankara’daki temasları çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ile bir araya gelerek, şehrin su sorunu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Çeşitli programlara katılmak üzere gittiği Ankara’da Adıyaman’ın sorunlarının çözümü için de bir dizi görüşmeler gerçekleştiren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın gündeminde bu kez içme suyu sorunu vardı.

Yaz aylarında etkisini arttıran su sorununun çözümü için Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ilee Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’yla bir araya gelen Başkan Kılınç, Koçali ve Çat Barajı’nın ihalelerinin biran önce yapılması için gerekli talimatların verildiğini müjdeledi. Görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini de sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, “Koçali Barajı ile dolaylı olarak şehrimizin içme suyuna katkı sağlayacak olan Çat Barajı’nın ihalelerinin bir an önce yapılması için gerekli talimatlar verildi. İnşallah bu sorun kısa süre içerisinde kökünden çözülecek” dedi.