GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2020 16:47   Güncelleme : 23-11-2020 16:47

Başkan Alkayış: En Kutsal Görevlerdendir

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, "24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Alkayış: En Kutsal Görevlerdendir

Mesajında, öğretmenlik mesleği, toplumdaki en saygın, en kutsal görevlerden biri olduğunu belirten Başkan Alkayış; “Eğitim, toplumların kalkınmasında en önemli faktördür. Eğitim bakımından yeterli ve güçlü olan toplumlar, kalkınma ve refah sağlamada önemli avantajlara sahiptirler. Öğrenme sürecinde de insanın en büyük yardımcısı öğretmenlerimizdir.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınlara hazırlanması gibi güç ama o ölçüde anlamlı bir görevi üstlenen öğretmenlerimizin, ülkemizin geleceğinin kurulmasında oynadıkları belirleyici rol, çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi içinde bulunduğumuz yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli kültür ve tarihimize bağlı olarak yetişmelerini sağlayan, ülkemizin her yerinde ve her şartta fedakârca görev yapan öğretmenlerimize minnettarlığımız çok büyüktür. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerimizdir.

Bugün vesilesi ile öncelikle terör saldırılarında hayatını kaybeden öğretmenlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, bu duygu ve düşüncelerle tüm Öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü'nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.