GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-11-2021 11:36   Güncelleme : 10-11-2021 11:36

Başkan Alkayış’tan “10 Kasım” Mesajı

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, ‘10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Alkayış’tan “10 Kasım” Mesajı

Başkan Alkayış, mesajında Türk milletinin, Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlayıp, Cumhuriyet'i yeni eserlerle yücelterek sonsuza kadar yaşatacağını vurguladı. Mustafa Kemal Atatürk'ün, yok edilmek istenen Türk ulusunu ayağa kaldıran bir lider olduğunu belirten Alkayış, "Yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiş büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde minnet ve şükranla anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet'in ve demokrasinin değerlerinin her şartta korunması gerektiğine dikkati çeken Alkayış, şunları kaydetti:

"10 Kasımlar, artık O'nun aramızdan ayrılışının anma ve matem günü olmaktan çıkarak, bize bırakmış olduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak ve ülkemizi daha aydınlık yarınlara, gelecek nesillere taşımaktır. Milletimiz, Cumhuriyet'imizin ve demokrasinin değerlerini her şartta koruyarak, bu düşüncelerini özümseyerek, Atatürk'ün, açtığı yolda ilerleyip, gösterdiği hedefe ulaşmak için çabalayacaktır. Bu tarihten gelen bir sorumluluğumuz, gelecek nesillere karşı en büyük ödevimizdir. Aramızdan ayrılışının 83. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum" dedi.