KUTLAMA
Giriş Tarihi : 18-05-2022 16:29

Başkan Aydın'dan ‘19 Mayıs’ Mesajı

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekilli Ahmet Aydın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Başkan Aydın'dan ‘19 Mayıs’ Mesajı

Başkan Aydın mesajında; “Bağımsızlığımızın temelinin atıldığı ve milli mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, küllerinden yeniden doğan, dünyada yerini almak için sahip olduğu genç ve dinamik nüfusuyla da geleceğini her zaman güvendiği ve inandığı gençliğine emanet eden bir milletin destanıdır.

Her türlü imkânsızlık ve zor şartlarda dahi bu kutsal vatan toprakları için omuz omuza mücadele eden milletimiz, bölgesine ve dünyaya da tarihte eşi ender görülen bir örnek olmuştur.

Milli değerlerine, tarihine, birlik ve beraberliğine, demokrasisine, en önemlisi de milletin iradesi ve gücüne sahip çıkan ve her daim sahip çıkacak olan gençlerimiz, bugün olduğu gibi yarın da milletimizin iftihar vesilesi olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu mukaddes vatanın kurtuluş ve diriliş mücadelesinin temellerinin atıldığı ‘’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’’nı tebrik ediyorum. Bütün vatandaşlarımızın, gençlerimizin ve hemşerilerimin bayramını kutluyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum” cümlelerine yer verdi.

 

Bilal KaradağBilal Karadağ