SİYASET
Giriş Tarihi : 21-08-2020 11:15   Güncelleme : 25-08-2020 18:01

Başkan Binzet; “Kimse Evlat Acısı Çekmemeli”

CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet, Adıyaman Belediyesi’nin çocuklar için aquapark açmasına karşı çıkarak, belediyenin kararını tekrar gözden geçirmesini istedi. “Kimse evlat acısı çekmemeli” dedi.

Başkan Binzet; “Kimse Evlat Acısı Çekmemeli”

Adıyaman Belediyesi, 15 Ağustos cumartesi günü 6-11 yaş çocukların kullanabileceği aquaparkı, hizmete açtığını duyurdu. Konuyla ilgili CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, açıklama yaptı. Koronavirüs’ün etkisini kaybetmediğine, çocukların riske atılmaması gerektiğine değinen Binzet, belediyenin, kararını gözden geçirmesini belirtti.

Başkan Binzet; “Çocuklarımız son zamanlarda büyük ihtimalle çok sıkılıyor. Hatta bir süre evden çıkamadılar. Ama şimdi kalkıp Adıyaman’ın COVİD-19 tablosu gözlerimizin önündeyken, aquaparkı faaliyete geçirmek çok tehlikeli. Her ne kadar çocuklarımızın spor yapmaları, vücutlarını geliştirecek aktivitelerde bulunmaları önemliyse de, onların taşıyıcı olduklarını unutmamalıyız. Daha kötüsü her ne kadar virüsün onlar üzerinde etkisinin daha az olduğu dile getirilse de, biz bu söze güvenmemeliyiz. Kimse evlat acısı çekmemeli, hiç bir küçük hayatının baharında hastalıkla mücadele etmemeli. Son zamanlarda çok fazla bölge karantinaya alınıyor. Adıyaman’da durum vahim. Böyle bir zamanda çocuklarımızı riske atmamalıyız. Belediye bu kararını bir kez daha gözden geçirmeli” şeklinde konuştu.