GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-06-2022 16:48   Güncelleme : 14-06-2022 16:50

Başkan Deniz’den 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, "3600 ek gösterge" ile ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Deniz’den 3600 Ek Gösterge Açıklaması

 “Adaletin Sağlanması ve Çalışma Barışının Bozulmaması İçin Tablo Güncellenmeli”

Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz 3600 ek gösterge çalışmasının sonuçlandırıldığını belirterek “ek gösterge talebimizin karşılık bulması memnuniyet verici olmakla beraber bazı kamu çalışanları ek göstergeleri yükselmiş olmasına rağmen istenilen emekli maaşı ve ikramiyelerinde yeterli artışı elde edememişlerdir” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının web sayfasından yayınlanmış olan tabloyu işaret ederek tabloyu incelediklerini dile getiren Deniz, “bazı unvanlara emekli aylığı farkı sadece 118 TL artış olacak iken bir kısım unvanlara ise 1234 TL artış olacak. Bu durumda emekli memurların maaşlarının arasında bin TL’den fazla fark oluşacak ve adalet sarsılmış olacaktır” şeklinde konuştu.

“Aynı şekilde emekli ikramiyesi farkı kimi emeklilere 4238 TL artış şeklinde yansırken iken bir kısmına da 44499 TL artış olarak yansımıştır. Bu durumda emekli olacak memurların ikramiyelerinin arasında 42 bin TL’den fazla fark oluşmuştur” ifadelerini kullanan Deniz, “bu sorunun çözülmesi için ya ek göstergeler değişmeli ya da memurların tazminat yansıtma oranları yükseltilmelidir.  Adaletin sağlanması ve çalışma barışının bozulmaması için tablo güncellenmeli aradaki farklar minimize edilmelidir” şeklinde konuştu.

Bilal KaradağBilal Karadağ