GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-07-2021 11:59   Güncelleme : 09-07-2021 11:59

Başkan Ergen, Basın Mensuplarıyla Bir Arada

Büro Memur-Sen Adıyaman Şubesi yeni Başkanı Mahmut Ergen ve ekibi, basın mensuplarıyla tanışma toplantısı düzenledi.

Başkan Ergen, Basın Mensuplarıyla Bir Arada

Büro Memur-Sen Adıyaman Şubesi yeni Başkanı Mahmut Ergen, basın mensuplarıyla tanışmak amacıyla düzenlenen toplantıda, sendikanın çalışma ve hedeflerini özet olarak anlattı. Başkan Mahmut Ergen, konuşmasında şunları söyledi:

“24 Haziran Perşembe günü Adıyaman Büro Memur-Sen olarak 6. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Seçimli Genel kurulda iki aday yarıştık, seçimde şuanda huzurunuzda bulunan ben ve ekibim yönetim kuruluna seçildik ve görevimize başladık. Seçime katılım yüzde 95 düzeylerinde gerçekleşti.

Seçimde bize teveccüh gösteren ve göstermeyen tüm delege ve tüm üye arkadaşlarımıza buradan şükranlarımı sunuyorum. Bugün itibariyle 705 üyesi bulunan büyük bir aileyiz. Sendikamızın bugünlere gelmesinde büyük emeği bulunan Kadir Özşahin başkan ve ekibinin payı büyüktür. 120 üye ile almış olduğu üye sayısı bugün 705’dir. Kendilerine ve bugüne kadar sendikamıza emeği geçen tüm arkadaşlarına teşekkür ediyorum. İnşallah bizde bize teslim edilen bu bayrağı daha yukarılara taşımak için elimizden gayreti göstermeye çalışacağız.

Bizim sendikamızın faaliyet alanı büro, bankacılık ve sigortacılık hizmetleri kolu kapsamına giren kamu kurum ve kuruluşları ve bu işyerlerinin eklentilerinde kapsamaktadır. Yani Büro Memur-Sen Hizmet kolunda kamuda en çok faaliyet gösteren hizmet koludur. Faaliyet gösterdiğimiz bazı hizmet kolları Hazine ve Maliye Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı olmak üzere yaklaşık 7 Bakanlık 50’ye yakın kurul ve kuruluşta faaliyetlerimiz sürdürmekteyiz. Durum böyle olunca her kurumun kendine has sorunları vardır. Diğer hizmet kolları kendi bakanlıktaki kamu çalışanlarının sorunları ile uğraşırken iken biz ise 7 bakanlıktaki kamu çalışanların sorunları ile uğraşmak zorunda kalmaktayız.

Büro Memur-Sen olarak Türkiye genelinde 2013 yılından beri çalışanları temsilen tek yetkili sendikayız ilimizde ise 1996 yılından itibaren yani kurulduğumuzdan bu yana tek yetkili sendikayız. Bizim hizmet sınıfımız 657 sayılı Devlet Memurları kanununda Genel İdare Hizmetler Sınıfında yer almaktadır. Özellikle eşit işe eşit ücret gayesi ile çıkarılan 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin en çok mağdur ettiği hizmet sınıfı Genel İdare Hizmetler sınıfı olmuştur. Genel İdare Hizmetler sınıfında bulunan personellerin fazla çalışma ücretleri, ikramiye gibi ücretler kaldırılmış yerine herhangi bir ücret getirilmemiştir.”