KUTLAMA
Giriş Tarihi : 30-04-2021 12:00   Güncelleme : 30-04-2021 12:22

Başkan İzci’den ‘1 Mayıs’ Mesajı

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı Osman İzci, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan İzci’den ‘1 Mayıs’ Mesajı

Öz Sağlık-İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı Osman İzci, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nın emeğin bayramı olarak tüm dünyada kutlanan çok özel bir gün olduğunu, işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma gününün simgesi olduğunu söyledi.

Yayınladığı ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’ mesajında koronavirüs mücadelesinde en aktif şekilde çalışan sağlık emekçilerinin büyük rol oynadığının da altını çizen Başkan İzci; “Bu süreç bizlere, emeğin ne kadar yüce olduğunu, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu daha net bir şekilde göstermektedir” dedi.  

Başkan İzci şöyle devam etti; “Emekçilerimizin, ülkemizin kalkınmasında ve ilerlemesinde alın terleriyle lokomotif güç oluşturduğu bilinen bir gerçektir. Sağlık çalışanlarımızın ise koronavirüsün yaygın olduğu bu süreçte fedakârca çalıştıkları toplumun tüm kesimleri tarafından bilinmektedir. Bu vesileyle Öz Sağlık-İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı olarak üyelerimizi ve tüm emekçi kardeşlerimizi çalışma azimlerinden ötürü tebrik ediyorum. Virüsün etkili olduğu bu zaman sürecinde ‘1 Mayıs’ı maalesef alanlarda kutlayamıyoruz. Umut ediyorum ki, gelecek yıllardan itibaren barış ve huzur içinde alanlarda, meydanlarda coşkulu bir şekilde kutlarız.

Bu vesile ile tüm emekçi kardeşlerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en derin kalbi muhabbetlerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.